«Відновлення роботи російської делегації у ПАРЄ означатиме, що російська сваволя перемогла європейські цінності» – Олена Сотник

Попри те, що цього тижня Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила дві важливих для України резолюції у стінах цього інституту, іде справжня битва між прихильниками та противниками повернення Росії до участі в ПАРЄ.

Нагадаємо, що у квітні 2014 року ПАРЄ ухвалила Резолюцію, яка обмежила повноваження делегації Російської Федерації у ПАРЄ та її органах до кінця сесії Асамблеї 2014 року. Тоді Рада Європи вважала, що анексія Криму, військова окупація території України, визнання результатів незаконного референдуму і загроза застосування військової сили на іншій території України були кричущим порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Гельсинського заключного акту, Будапештського меморандуму.

Наступна резолюція, яка обмежувала права російської делегації під час сесії 2015 року, крім вищезазначеного також посилалась на погіршення ситуації з прав людини у Криму, зокрема на смерті і зникнення осіб, наступ на незалежні мас-медіа, положення кримських татар, розгортання військових дій на Сході України і роль Російської Федерації у ескалації ситуації на Донбасі через підтримку сепаратистів та приховану присутність російських збройних сил.

І ось зараз, під час осінньої сесії ПАРЄ, ми спостерігаємо намагання повернути російську делегацію до зали засідань та налагодити «діалог» з РФ як повноцінним членом Ради Європи. На цьому не посоромився наголосити у своїй вступній промові Президент ПАРЄ Педро Аграмунт: «[…] Я переконаний, що ситуація, коли один з членів Ради Європи – Росія – не присутня під час Асамблеї, не приносить користі нікому: ані Асамблеї, ані Росії, ані жодній з інших 46 країн-членів. […] Не секрет, що після мого обрання Президентом, я вживав заходів для відновлення діалогу з російським парламентом.»

Ситуацію довкола можливого повернення російської делегації прокоментувала членкиня української делегації в ПАРЄ від Самопомочі Олена Сотник: «Про всяк, випадок хочу нагадати що Рада Європи заснована на трьох цінностях: це демократія, верховенство права і права людини. Росія, натомість, є тоталітарною державою, яка знущається над своїми людьми і яка керується верховенством грошей і свавілля ФСБ. Відновлення повноцінної роботи російської делегації у ПАРЄ означатиме, що російська сваволя і російські гроші перемогли європейські цінності. І так історично склалося, що захищати європейські інститути і від російської окупації сьогодні повинна саме Україна».

 

Олена Сотник
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини