«Відновлення ліцензій на випуск зброї – крок назад у розвитку оборонного комплексу», – Ярослав Маркевич

Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді запровадити ліцензування виробництва та реалізації воєнної техніки, зброї та боєприпасів до неї, – відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті 23 січня. Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ярослав Маркевич, якщо цей законопроект буде прийнятий, за ремонт воєнної техніки без ліцензії волонтери отримуватимуть штраф від 17 до 85 тисяч гривень.

«Кабмін вводить жорсткий контроль, держнагляд і тотальне ліцензування для розробки, виготовлення та розповсюдження зброї в країні. У них це називається «державна регуляція стратегічно важливої галузі». Однак, у красивій обгортці реформування оборонно-промислового комплексу зовсім не цукерка», – наголошує народний депутат.

За словами Ярослава Маркевича, ще 2015 року, коли готувався законопроект про ліцензування, він вніс поправку, яка виключила із закону пункт щодо розробки, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації і утилізації озброєння, воєнної техніки, зброї та боєприпасів:

«Тоді ми ліквідували необхідність отримувати багато непотрібних папірців та годувати бюрократів, і обороноздатність країни від цього ніяк не постраждала.Тепер же уряд намагається створити додаткові перепони для розвитку оборонно-промислового комплексу – законопроектом №5698 намагаються повернути процедуру ліцензування для всіх, хто розробляє та ремонтує техніку для армії».

Відтак, народний депутат та фракція «Самопоміч» наполягатимуть на недопущенні монополізації державним концерном «Укроборонпром» сфери розробки, виготовлення та реалізації зброї.

«Україні потрібне здорове конкурентне середовище державних та приватних компаній у галузі оборони. Не можна допустити відновлення ліцензування, адже це крок назад у розвитку ОПК», – підсумовує Ярослав Маркевич.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини