«Відмова харківської мерії віддавати право управління ОСББ – це саботаж реформи ЖКГ та злочин проти мешканців», – Альона Бабак

Вчора, 25 квітня, народна депутатка «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак побувала у  Харкові, де зустрілася із представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), обурених дворічною боротьбою із місцевою владою за право керувати своєю власністю.

Протягом останніх років у Харкові зареєстровано 85 об’єднань співвласників, проте жодне з них досі не може функціонувати належним чином. «У 2016 році ми створили ОСББ, – розповідає голова правління одного з об’єднань Дмитро Субота. – І, як усі решта у Харкові, ми зіштовхнулися з двома проблемами. Для того, щоб списати будинок з балансу, треба звернутись до органів місцевого самоврядування. На звернення до міського голови, щоб він почав процедуру списання згідно з 301 постановоюКабміну, у відповідь отримуємо, що у нього на балансі нашої нерухомості немає, він не є балансоутримувачем, звертайтесь до комунального підприємства  «Жилкомсервіс». Коли ми звертаємося до «Жилкомсервісу», отримуємо відповідь, що КП не є об’єктом звернення. Замкнуте коло».

Взяти в управління будинок мешканці також не можуть. Попри письмову відмову від послуг КП, «Жилкомсервіс» продовжує надсилати рахунки мешканцям, посилаючись на рішення Харківської міськради. Згідно із цим рішенням, «Жилкомсервіс» є законним управителем, і розривати цю угоду в односторонньому порядку мешканці нібито не мають права.

«Тепер маємо подвійні рахунки – від компаній, які дійсно надають нам послуги, і від «Жилкомсервісу», – додає Дмитро Субота. – КП погрожує судами, продажем рухомого майна з аукціону та обмеженням права на виїзд за кордонУкраїни. Люди залякані, дехто платить одночасно за двома рахунками. Але ж це не може тривати вічно. До того ж, місцеві управління праці та соціального захисту призупинили нарахування субсидій та пільг мешканцям ОСББ. Тобто, субсидіанти платять за послуги компаніям-підрядникам, а отримують субсидію на рахунок «Жилкомсервісу».

Харківські ОСББ-шники звернулися до народної депутатки з проханням допомогти їм вийти з глухого кута, в який їх загнала мерія міста. Дехто «загруз» в судах та б’ється засвоє право на управління власним житлом, дехто вже розчарувався і розпочав процес зворотної передачі будинку від обслуговуючих компаній до «Жилкомсервісу».

«Що найбільше вразило у Харкові — втома людей, які вирішили стати господарями свого житла, – говорить Альона Бабак за результатами зустрічі. – Ці люди декілька  років борються із системою місцевого самоврядування, яка, фактично, не дає людям в управління будинки, які є їхньою власністю. Це унікальна ситуація, бо вже практично по всій країні органи місцевого  самоврядування сприяють створенню ОСББ. У Харкові – біда, бо люди постійно в судах. Такої кількості судів, в яких беруть участь ОСББ Харкова, я ще не бачила і не чула. Я вважаю, що громада і люди, які вирішили стати відповідальними господарями, повинні об’єднатися і виступити єдиною рушійною силою перед місцевою радою, мером на захист своїх законних прав, для того, аби мерія припинила створювати перепони для людей, а передала будинки в управління».

Народна депутатка також зауважила, що місцева влада позбавляє харків’ян права брати участь у програмі «теплих кредитів», бо ці кошти будуть даватися переважно ОСББ. Якщо мешканці не можуть утворити ОСББ, вони не мають права брати участь у цій програмі.

«1,6 мільярда гривень виділяється на фонд енергоефективності, який має запрацювати цього року. Ці кошти будуть передаватися у вигляді безповоротної допомоги людям, які почнуть робити утеплення своїх будівель – ЄС надав 53 мільйони євро для реалізації цих заходів з утеплення. Тобто, місто Харків створює все для того, щоб люди не змогли скористатися цим ресурсом, який надасть держава і Європейський Союз. Я вважаю, що це є злочином сьогоднішньої влади міста Харків проти своїх же людей», – підкреслила Альона Бабак.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини