Відкритий лист голові Закарпатської ОДА Геннадієві Москалю

Шановний пане Геннадію,

Днями Закарпатська обласна рада, Берегівська районна і міська ради звернулися до Президента України ветувати Закон про освіту.

Не маю жодного сумніву, що засадничо громадяни України, які живуть і працюють, зокрема, у Закарпатській області є законослухняними і розумними людьми. Я лише маю сумніви, чи Ви, пане Геннадію, є законослухняним відповідальним посадовцем і державником?

Ваші останні коментарі щодо «мовної статті» Закону про освіту викликали у мене і у моїх колег з різних політсил зчудування і змусили засумніватись у Вашій кваліфікації правника і тій юридичній освіті, яку надають відомчі установи МВС. Хіба що Ви, часом, пари прогулювали?

Оскільки звертатись до СБУ сенсу нема, бо в Україні СБУ є головно тільки на папері, то дозволю собі звернутись до Вас з пропозицією: якщо Вам слід розтлумачити норми міжнародного права чи права України, я готова зі своєї депутатської зарплатні компенсувати видатки на подорож до Ужгорода чи Берегово кількох випускників Києво-Могилянської Академії або Українського католицького університету, які б спокійно, з повагою і любов’ю пояснили Вам закладені у «мовній статті» норми усно і на пальцях, бо багато тексту ніхто, звісно, читати не буде. Окрім того, вони, разом з Вами, могли б зустрітись із депутатським корпусом Закарпатської, Берегівської міської і районної рад і мило обговорити з ними Ст.7 «Закону про освіту».

Ваше твердження, що згадані заяви є «проукраїнськими» таке ж хибне, як кремлівська теза про «іхтамнєт». Бачу, Вам потрібна фахова допомога також і в комунікативних практиках, бо якщо Ви не второпали про що Закон, то як поясните іншим?

Окрім того, Ви, очевидно, не знаєте, що у деяких районних і міських радах Закарпатської області весело майорять прапори інших держав? Зокрема, у тому ж Берегово. Чи, може, Берегово – це не місто в Закарпатській області України? Прошу розтлумачити, бо аж раптом щось змінилось і це вже норма?

Про рейтинги ЗНО, паспорти, які роками роздавала Росія у Криму, прапори РФ, які майоріли на початку війни на Донеччині, Луганщині і не тільки, Ви мені, беззаперечно, можете розказати більше, ніж я Вам. Не варто підкреслювати скільки хто зробив для України в минулому, варто працювати так, щоб не повторювати помилок того минулого, а це, звичайно, вимагає високого інтелектуального напруження і нестандартних дій, за умови, якщо Ви є суб’єктом владних повноважень, а не маріонеткою в руках політиканів інших держав.

Тому, з усією повагою і турботою про Вас, з любов’ю до чудового Закарпаття і його прекрасних людей прошу: займіться своєю роботою, щодо забезпечення виконання в області Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, бо розганяти «зраду», маніпулювати нормами законів, підбурювати людей і розвалювати державу на всіх рівнях є кому і без Вас.

Щиро,

Ірина Подоляк, народна депутатка

Ірина Подоляк
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті