Сьогодні в Україні відбувалися вибори до 51 ОТГ (Оновлено о 20:00)

Стартували вибори до 51 об’єднаної  територіальної громади в 17 областях України.

За ходом голосування стежать і спостерігачі від «Самопомочі». Вони вже зафіксували перші порушення.

У Березанській громаді, це Миколаївська область, в скринці для голосування вдома вже лежать два проголосовані бюлетені, хоча таке голосування ще не розпочалось.

Спостерігачі від «Самопомочі» і далі стежитимуть за ходом голосування, аби оперативно інформувати вас про можливі порушення та активність виборців

Оновлено о 13:00

Станом на 12 годину явка виборців на виборах до ОТГ, які відбуваються у 17 областях України, склала приблизно 20%. Системних порушень наразі не виявлено, натомість наші спостерігачі зафіксували таке:

На Одещині, Мологівська сільська рада зафіксували агітацію виборців. У Таїровській ОТГ дільниці відкрилися із запізненням, тут зафіксували сутичку та черги.

У селі Розсошенці (Полтавської області) до виборчих дільниць мешканців доставляли спеціальним автобусом. За нашою інформацією, автобус належить підприємству КВП “Терешки”, керівник якого є одним з кандидатів в депутати Щербанівської ОТГ.

На Чернігівщині у с.Конотоп немає електроенергії. Усе через негоду, наслідки якої ліквідовують надзвичайними.

На одній з дільниць у Чернівецькій області у списку не знайшли прізвища кандидата від «Самопопмочі».

У Запорізькій області три виборчі дільниці відкрилися із запізненням через перерахунок і опломбування виборчих скриньок.

Оновлено о 16:00

Явка виборців на дільницях доволі низька. Станом на 16:00 проголосувало менше половини виборців.

Зафіксовані порушення:

У Чернівецькій області, в селі Строїнці, що входить у Новоселицьку ОТГ, на дільниці виявили не ті бюлетені. Усе це через помилки у списках виборців. Мешканці, які мали голосувати на одному окрузі, опинилися в списках в іншому.

На Одещині в Овідіопольському районі двоє членів ДВК видавали бюлетені людям, які не належать до цього виборчого округу. Довелось викликати поліцію. Також в Таїровському районі Одещини спостерігачі зафіксували організоване підвезення людей на голосування. На одній з дільниць виборець намагався винести бюлетень за межі дільниці.

На Львівщині на 5 дільницях спостерігачі від «Самопомочі» зафіксували присутність чоловіків у чорному з нашивками організації «Вільні люди». Вони реєструються як спостерігачі та журналісти і наглядають за ходом голосування.

Також на Львівщині, в Кам`янці Бузькій поблизу місцевої школи номер 1 виявили машину, яка пригощала виборців горілкою.

Оновлено 20:00

Голосування завершено. Явка на дільниці – в середньому складає близько 50 %.

В Таїровській ОТГ на Одещині спроба зірвати вибори. На дільниці 510685 голова та секретар, забравши печатку та всі документи, зникли. Викликали поліцію, однак втікачів знайти не вдалося. Виборчий процес на цій дільниці не припиняли.

У Кам`янко-Дніпровському районі Запорізької області о 18 годині зафіксували організоване підвезення людей на дільницю. Поліція склала протокол про порушення.

Чернівецька область: спостерігачі зафіксували спроби отримати бюлетені без паспорта або за водійським посвідченням.

В Охтирському районі Сумської області зафіксували підкуп виборців горілкою. Складено акт.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини