Верховна Рада підтримала важливий для сімейних фермерів закон

22 травня парламент ухвалив у першому читанні проект закону №6490-д, котрий передбачає внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

«Вкрай важливий законопроект, який дасть можливість українським фермерам отримати легальний статус, зареєструватися і у державного реєстратора, і стати на облік як платник податків. Ми даємо можливість сімейним фермерам зареєструватися і стати платником четвертої групи єдиного податку», – розповідає народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острікова.

«Які болючі проблеми вирішуються цим законопроектом? – акцентує вона. – По-перше, на сьогоднішній день податкові органи неправильно тлумачать закон та оподатковують с/г будівлі. Цим вони створюють дискримінацію – якщо споруди с/г товаровиробництва належать фізичній особі, податкова їм здійснює донарахування та виставляє податкові вимоги. Якщо ж таке майно належить юридичній особі, вони її звільняють від оподаткування. Це дискримінаційна норма та неправильне тлумачення закону».

№6490-д, за словами Тетяни Острікової, нівелює цю болючу проблему, адже у визначенні сільськогосподарського товаровиробника зазначається, що він є суб’єктом господарської діяльності, тобто ним може бути і фізична, і юридична особа.

«Друга вкрай важлива проблема, – розповідає народний депутат, – з якою сьогодні звертаються люди – врегульовується питання з місцем сплати податку з доходів фізичної особи від оренди паїв. Може бути так, що агрохолдинг орендує паї, а ПДФО сплачує не за місцем розташування землі, а за місцем реєстрації. Це неправильно, тому що бюджет місцевої громади, у якій знаходиться земля, недоотримує».

«Ми цю ситуацію тут виправляємо і зазначаємо, що податок на доходи фізичної особи сплачується за місцем знаходження земельної ділянки», – підсумовує Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини