Верховна Рада має звільнити міських та селищних голів від рабства та приниження і повернути їм повноваження, — Семенуха

«Найближчим часом розпочнеться новий бюджетний процес, і «Самопоміч» буде твердо та рішуче наполягати на тому, що Верховна Рада зобов’язана повернути кошти на місця та відновити бюджетну децентралізацію, – заявив на ХІ З’їзді Політичної партіїї «Об’єднання «Самопоміч» народний депутат Роман Семенуха.

Фракція запропонує пакет законопроектів щодо подальшого стимулювання об’єднання територіальних громад і агломерації, яка має вирішити питання відносин великих міст і населених пунктів, що розташовані поблизу.

«Верховна Рада має звільнити міських та селищних голів від рабства та приниження, в яких вони сьогодні перебувають, повернувши їм справжні повноваження, зробити процес розподілу коштів, запланованих на поточний рік у розмірі 15 мільярдів гривень, абсолютно прозорим, рівним, щоби уникнути політичних спекуляцій і переслідувань», – зазначив Роман Семенуха.

За словами народного депутата, Верховна Рада наприкінці 2014 року ухвалила, без перебільшення, історичне рішення, впровадивши бюджетну децентралізацію. У містах та селищах, де десятиліттями нічого не відбувалось, особливо це стосується малих населених пунктів, почали потрохи відбудовуватись дороги, ремонтуватись школи та дитячі садки, освітлюватися вулиці.

Проте влада злякалася самостійності міських та селищних голів, і вже наприкінці минулого року фактично згорнула бюджетну децентралізацію. Уряд переклав на місця фінансовий тягар зі сплати житлово-комунальних послуг у закладах освіти та охорони здоров’я, відшкодування коштів за пільговий проїзд та підвісивши питання з роздрібним акцизом. Внаслідок цього бюджети розвитку великих міст суттєво скорочені, а малих міст та селищ – фактично обнулені і пограбовані. Таким чином міські та селищні голови сьогодні змушені чекати на добру ласку і лояльність з боку уряду.

«Хочеться згадати, а де ж у цей час були всі ті політичні партії, які заявляють про неймовірну підтримку бюджетної децентралізації. Окремо хочу згадати Прем’єр-міністра, який будучи ще головою парламенту, безперечно був одним із ініціаторів бюджетної децентралізацію, перебуваючи вже на посаді голови уряду, фактично згорнув її», – говорить Роман Семенуха.

Відтак, окрім роботи фракції у парламенті, «Об’єднання «Самопоміч» і надалі розбудовуватиме осередки по всій Україні та братиме участь у виборах до об’єднаних територіальних громад.

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини