“Венеціанська комісія готова допомогти Україні провести люстрацію”, – Соболєв

Венеціанська комісія вирішила зараз не робити остаточного висновку щодо люстраційного закону, і відправити експертів до Києва. Про це заявив заступник Голови фракції «Об’єднання «Самопоміч», Голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

«Розгромного звіту комісії, про те що нібито «Україна робить люстрацію з порушенням всіх прав людини, викидаючи на вулицю ні в чому не повинних підлеглих Януковича та пенсіонерів-комуністів» не буде», – повідомив парламентар.
Він зазначив, що такі оцінки, через бездіяльність Міністерства закордонних справ та представництво в комісії Сергія Ківалова, дійсно були заздалегідь прописані.

«Проте, Венеціанська комісія вирішила зараз не робити остаточного висновку, і відправити експертів до Києва та допомогти нам створити якомога краще законодавство про люстрацію», – наголосив Соболєв.

За його словами, експерти комісії рекомендують все-таки створити незалежний орган для люстрації, і радять при здійснені люстрації індивідуально оцінювати провину кожного чиновника.

«Але, при цьому, вони вперше визнали, що перебування на високих посадах при режимі Януковича може розглядатися як причина відсторонення від державної служби», – зауважив парламентар.

Крім того, Соболєв повідомив, що комісія просить при люстрації суддів дотримуватися принципу їх незалежності, але визнала, що Закон «Про відновлення довіри до судової системи», що був створений на ідеї самоочищення судів, був суддями ж і саботований.

«Закликаючи шукати баланс між правами людини і необхідністю захисту нашої демократії, Венеціанська комісія висловила готовність допомогти Україні в процесі люстрації. Велика російська делегація зустріла це рішення скорботним мовчанням», – повідомив він.

Депутат також зазначив, що ворогів люстрації залишається ще багато, тому підтримка Європи допомагатиме українському суспільству в цій ключовій для становлення країни справі.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією