У Раду внесено законопроект, який пришвидшить вровадження 4G

Минулого тижня до Верховної Ради внесли законопроект про технологічну нейтральність.

Група народних депутатів зареєструвала в Верховій Раді проект закону, який спрямований на перегляд плану використання радічастотного ресурсу, а також на введення технологічної нейтральності. Його авторами стали депутати Олександр Данченко, Олена Матузко та Роман Семенуха.

Технологічна нейтральність – принцип, який у випадку з операторами зв’язку дозволяє їм використовувати свої частоти під будь-який стандарт зв’язку, незалежно від того, що зазначено в ліцензії. Станом на зараз оператор отримує ліцензію на певний діапазон частот і стандарт зв’язку, який на цьому діапазоні буде розгорнуто.

У проекті закону також передбачено спільне користування частотами для мобільних операторів, скорочення переліку документів, які має подавати компанія для заяви про видачу ліцензії на частоти.

У галузевій асоціації ІнАУ підтвердили, що цей проект закону – ще один крок у напрямку до LTE в Україні. “Це так, хоча, звичайно, потрібно буде ще вносити правки в план використання РЧР України. Але це – хороша новація. Вводиться принцип “мовчазної згоди” при видачі дозвільних документів (якщо держорган не видає документи в потрібний термін, оператори має право запустити своє обладнання). Передбачено спільне використання спектра операторами, які мають ліцензії в одному спектрі. Закон концептуально новий, з ним, звичайно, ще треба працювати, але в цілому я вважаю це вірним кроком “, – пояснив глава правління асоціації Олександр Федієнко.

За матеріалами сайту AIN.UA

Олександр ДанченкоРоман Семенуха
object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(17) ["name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["slug"]=> string(11) "information" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(17) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(26) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(17) ["category_count"]=> int(26) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["category_nicename"]=> string(11) "information" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13032 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13033 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Інформатизація країни