«В Україні немає ринку газу, тому тарифи і ціни є такими, якими їх роблять для себе олігархи», – Березюк

На переконання голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, вимагаючи встановити ринкові тарифи, Міжнародний валютний фонд не вимагає обов’язково їх підвищити – партнери «притиснули до стіни олігархат» у сфері газу і його використання.

«У МВФ нарешті зрозуміли, що їх дурять — гроші беруть на стабілізацію економіки, а забирають їх в свої кишені олігархи.
Що я маю на увазі? По-перше, сьогодні в країні діють тарифи, які перетворюють понад 50% споживачів на отримувачів субсидій, тобто допомоги від держави. І якщо раніше «годівничкою» для олігархів був «Нафтогаз», загнаний в борги попереднім режимом, то сьогодні вони змінили доданки і викачують гроші облгазами через дірки у системі субсидій», – наголошує Олег Березюк.

Як зазначив народний депутат, газова система країни має мільярди, які мають отримуватися і балансуватися в тарифах: «У 2017 році «Укргазвидобування» заробило 30 мільярдів гривень. З них тільки 9 пішло на модернізацію, новацію та видобуток власного газу. А де решта?
Куди діваються надприбутки «Нафтогазу» — це, що, приватне підприємство для заробітку декількох людей?

Отримав також листа від співробітників «Укртрансгазу», який експлуатує магістралі – виявляться, вище керівництво цієї компанії призначає собі неймовірні сотні відсотків премії, а працівники їх не отримують».

Олег Березюк наголошує — в Україні немає ринку газу, тому тарифи і ціни є такими, якими їх роблять для себе олігархи: «Притім, ці ж олігархи демотивують людей показувати свої прибутки (бо так люди втратять субсидії) та блокують фінансування проектів енергоефективності. До речі, ще одна ознака ринковості — облік газу. Дякувати Богу, завдяки активній позиції ОСББ наприкінці минулого року вдалося зобов’язати облгази встановлювати квартирні лічильники, бо вони хотіли зробити колгоспи і знову експлуатувати людей будинковими лічильниками».
Голова фракції переконаний – основа тарифів лежить у власному газі країни, бо насправді потрібно докуповувати лише 20% газу і справедливо порахувати те, що заробляє «Укртрансгаз», «Укргазвидобування», «Нафтогаз України».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини