В Україні поки немає державної інституції, яка здатна захистити країну, – Сироїд

Конституційний Суд України відмовився перевіряти конституційність законів про особливий статус Донбасу та амністію колаборантів. Це демонструє, що в Україні досі немає державної інституції, яка готова захистити незалежність, територіальну цілісність та суверенітет держави.

Ще у вересні 2014 року парламент ухвалив згадані закони за пропозицією президента Порошенка. Відповідно до цих законів, окупованій частині Донбасу надається автономія з правом на власні суди, збройні формування та міжнародну політику, а бойовикам надається амністія.

Ці закони сукупно порушують 26 статей Конституції України.  І найбільшу загрозу вони несуть принципам незалежності, суверенітету, унітарності, а також праву на місцеве самоврядування. Про це і йшлося в поданні 53 народних депутатів 8-го скликання, яке ініціювала «Самопоміч».

«Конституційний суд злякався і відмовився розглядати конституційне подання. Що там в мотивувальній частині поки невідомо. Але перед цим колегія під головуванням судді Городовенка сказала, що їм в конституційному поданні бракує обґрунтування.

Для суддів аргументом не стало те, що:

-Закон ухвалений під тиском Росії, про що неодноразово свідчив і Петро Порошенко і міжнародні партнери;

-Закон ухвалений з брутальним порушенням процедури – непублічно, за зачиненими дверима і з виключеним табло;

-Закон дає особливий статус фактично окупованим територіям;

-Закон обмежує повноваження органів державної влади на частині української території», – заявила лідерка «Самопомочі» Оксана Сироїд.

Сироїд додала, що поки в Україні немає інституцій, здатних захистити державу. Їх створення тільки попереду. Приклад для України – американські інституції, які сьогодні захищають Конституцію в процесі імпічменту. Бо і Конгрес і суд захищають тільки інтереси держави.

object(WP_Term)#13119 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини