
Конституційний Суд України відмовився перевіряти конституційність законів про особливий статус Донбасу та амністію колаборантів. Це демонструє, що в Україні досі немає державної інституції, яка готова захистити незалежність, територіальну цілісність та суверенітет держави.
Ще у вересні 2014 року парламент ухвалив згадані закони за пропозицією президента Порошенка. Відповідно до цих законів, окупованій частині Донбасу надається автономія з правом на власні суди, збройні формування та міжнародну політику, а бойовикам надається амністія.
Ці закони сукупно порушують 26 статей Конституції України. І найбільшу загрозу вони несуть принципам незалежності, суверенітету, унітарності, а також праву на місцеве самоврядування. Про це і йшлося в поданні 53 народних депутатів 8-го скликання, яке ініціювала «Самопоміч».
«Конституційний суд злякався і відмовився розглядати конституційне подання. Що там в мотивувальній частині поки невідомо. Але перед цим колегія під головуванням судді Городовенка сказала, що їм в конституційному поданні бракує обґрунтування.
Для суддів аргументом не стало те, що:
-Закон ухвалений під тиском Росії, про що неодноразово свідчив і Петро Порошенко і міжнародні партнери;
-Закон ухвалений з брутальним порушенням процедури – непублічно, за зачиненими дверима і з виключеним табло;
-Закон дає особливий статус фактично окупованим територіям;
-Закон обмежує повноваження органів державної влади на частині української території», – заявила лідерка «Самопомочі» Оксана Сироїд.
Сироїд додала, що поки в Україні немає інституцій, здатних захистити державу. Їх створення тільки попереду. Приклад для України – американські інституції, які сьогодні захищають Конституцію в процесі імпічменту. Бо і Конгрес і суд захищають тільки інтереси держави.
