В Україні не внутрішній конфлікт, до нас  вторглися озброєні військові з Росії, — Острікова

У Мінську Парламентська асамблея ОБСЄ розглянула дві резолюції, у яких йдеться про агресивні дії Росії щодо України, незаконну окупацію частини території України як в Криму, так і на Донбасі. Після виступу російського депутата, який вже традиційно заявив, що російських військ на Сході України немає, що РФ не сторона конфлікту в Україні, а в Мінських угодах бере участь, бо переживає за права і свободи на Донбасі, Тетяна Острікова у своєму виступі розповіла парламентаріям країн-учасниць ОБСЄ про те, що відбувається зараз:

– режим припинення вогню не виконаний з боку Росії та контрольованих нею збройних сил;
– вони вбивають спостерігачів ОБСЄ (у квітні біля Луганська підірвали автомобіль із спостерігачами, загинув громадянин США);
– наразі налічується  близько 132 військовополонених та цивільних незаконно утримуваних осіб, і саме Росія блокує процес їх звільнення та обміну;
– щодня зростає кількість вбитих та поранених, згідно з останніми даними ООН, 9 940 вбитих і 23 500 поранених громадян України.

І хоча Росія не визнає присутності своїх військових на Донбасі, цьому є численні докази.

Кілька днів тому українська армія затримала на Донбасі регулярного військового РФ Віктора Агєєва з документами російського військовослужбовця,  який дав свідчення, що був направлений Росією воювати в Україну.

Також Тетяна Острікова звернулася до ПА ОБСЄ з проханням не називати ситуацію в Україні конфліктом, бо конфлікт – це щось внутрішнє, громадянське всередині країни. Застосовуючи підхід визнання реальності, потрібно називати ці дії війною Росії проти України. Потрібно покласти на РФ відповідальність за порушення територіальної цілісності України як в Криму, так і на Донбасі. Однак, агресію Росія застосовує не лише у військових діях. Останні події свідчать про загрози світовому правопорядку з боку Росії і у сфері кібербезпеки.

Вірусні та хакерські атаки – більше не питання виключно інтернет-технологій, це стало питанням національної безпеки як політичної, так і економічної. Приклад політичної – втручання РФ у вибори США. Викривлення вільного волевиявлення людей з використанням новітніх технологій: хакерських атак на мейли, поширення неправдивої інформації в соцмережах, відстеження через них тих точок, через які можна вплинути на людину і викривити ії вибір. Приклад економічної – червневі кібератаки на українські підприємства та держустанови. Компетентні органи України зазначили про наявність російського сліду у зараженні серверів вірусом Petya. Тому є необхідність поширити норми і принципи міжнародного права на кіберпростір, де відбуваються атаки та агресія з боку Росії», – заявила Тетяна Острікова.

Звісно, такі виступи не залишилися без реакції російської делегації. Однак, на учасників мінської сесії ПА ОБСЄ не вплинули заяви П.Толстого, віце-спікера Держдуми РФ: «В Украине героизируются нацистские и фашистские участники Холокоста – Шухевич и Бандера». Насамперед завдячуємо нашим колегам з Америки, Канади, Німеччини, Литви, Португалії, Швеції, Литви, Словаччини, Грузії, Білорусі та багатьох інших країн, які розуміють, що Росія – це агресор.

У результаті, Парламентська асамблея ОБСЄ в Мінську прийняла резолюцію «Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України». У резолюції ПА висловила «повну повагу» до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, які включають Крим, Севастополь і окуповані території Донбасу. У резолюції також міститься заклик до Російської Федерації забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань.

Для нас це серйозний прорив – на міжнародному рівні визнано наявність військових формувань РФ на українській території. Резолюція ПА ОБСЄ закликає РФ припинити спонсорування і підтримку незаконних воєнних формувань шляхом притоку бойовиків, грошей та зброї через неконтрольовані ділянки українсько-російського кордону. Те, що резолюція прийнята зі всіма українськими правками, заслуга української делегації (Артур Герасимов, БПП, Ольга Бєлькова, БПП, Ігор Попов, РПЛ, Тетяна Острікова, «Самопоміч») та посла України при ОБСЄ, які, незважаючи на належність до різних партій, опозиції чи коаліції, за кордоном працюють як одна команда на благо України.

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини