«В Україні не передбачена інфраструктура для людей з обмеженими можливостями», – Роман Семенуха
«В Україні наразі немає розвинутого безбар’єрного середовища. За винятком поодиноких пандусів біля аптек та магазинів, у нашій країні не передбачена інфраструктура для людей з інвалідністю, що мають труднощі із пересуванням».
Таку думку висловив народний депутат Роман Семенуха у своєму виступі у парламенті під час обговорення законопроекту № 6536 «Про створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд».
Суть і мета проекту – встановлення ефективного механізму контролю за дотриманням вимог законодавства щодо необхідності створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та посилення адміністративної відповідальності за невиконання законодавства.
Роман Семенуха підкреслив, що 90% будівель та споруд в Україні не враховують потреби людей з інвалідністю. Наприклад, за статистикою з 1132 об’єктів органів державної влади доступні для людей з інвалідністю тільки 35% будівель.
Народний депутат прокоментував ініціативу загалом позитивно:
«Законопроект значно розширює компетенції громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Тепер такі об’єднання будуть брати участь в обговоренні містобудівної документації, їх представники входитимуть до архітектурно-містобудівних рад як позаштатні інспектори та залучатимуться до обстеження об’єкта будівництва».
Але є у законодавчій ініціативі і недоліки, які треба усунути під час підготовки закону до другого читання.
«Наприклад, сьогодні за самовільне будівництво – кримінальне правопорушення – передбачено штраф у розмірі 300-500 неоподаткованих мінімумів. А за адміністративне правопорушення під час планування забудови території – від 3000 до 5000 неоподаткованих мінімумів. Цього дисбалансу не має бути», – додав Семенуха.
Нині в Україні проживають 2, 6 мільйона осіб з інвалідністю, це 6% населення країни.