«В Україні не передбачена інфраструктура для людей з обмеженими можливостями», – Роман Семенуха

«В Україні наразі немає розвинутого безбар’єрного середовища. За винятком поодиноких пандусів біля аптек та магазинів, у нашій країні не передбачена інфраструктура для людей з інвалідністю, що мають труднощі із пересуванням».

Таку думку висловив народний депутат Роман Семенуха у своєму виступі у парламенті під час обговорення законопроекту № 6536 «Про створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд».
Суть і мета проекту – встановлення ефективного механізму контролю за дотриманням вимог законодавства щодо необхідності створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та посилення адміністративної відповідальності за невиконання законодавства.

Роман Семенуха підкреслив, що 90% будівель та споруд в Україні не враховують потреби людей з інвалідністю. Наприклад, за статистикою з 1132 об’єктів органів державної влади доступні для людей з інвалідністю тільки 35% будівель.
Народний депутат прокоментував ініціативу загалом позитивно:
«Законопроект значно розширює компетенції громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Тепер такі об’єднання будуть брати участь в обговоренні містобудівної документації, їх представники входитимуть до архітектурно-містобудівних рад як позаштатні інспектори та залучатимуться до обстеження об’єкта будівництва».
Але є у законодавчій ініціативі і недоліки, які треба усунути під час підготовки закону до другого читання.

«Наприклад, сьогодні за самовільне будівництво – кримінальне правопорушення – передбачено штраф у розмірі 300-500 неоподаткованих мінімумів. А за адміністративне правопорушення під час планування забудови території – від 3000 до 5000 неоподаткованих мінімумів. Цього дисбалансу не має бути», – додав Семенуха.
Нині в Україні проживають 2, 6 мільйона осіб з інвалідністю, це 6% населення країни.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини