В Україні нарешті запровадять Електронний реєстр листків непрацездатності

Про це розповіла заступник голови Комітету охорони здоров’я, народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

«Нарешті уряд ухвалив постанову, якою передбачено створення Електронного реєстру листків непрацездатності. Це той реєстр, який мав бути запроваджений ще два роки тому. Адже ще у 2016 році було затверджено «Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності з метою унеможливлення зловживань під час їх обігу». Ще тоді профільним  міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади було доручено забезпечити здійснення заходів щодо його створення, із залученням громадськості та звітуванням».

Як пояснює парламентар, цей реєстр має надважливе значення для всієї системи охорони здоров’я. За її словами, його  впровадження має вирішити існуючі  проблеми, пов’язані з обігом лікарняних листків, передусім із зловживанням.

«Внаслідок відсутності з боку держави належного контролю за обігом листків непрацездатності, існує чимало можливостей для зловживань під час видачі та продовження лікарняних:
– значна кількість лікарняних видається та продовжується необґрунтовано та без дотримання протоколів лікування;
– лікарняні видаються за неофіційну плату;
– в обігу наявні підроблені лікарняні тощо.

Така ситуація призводить до значних необґрунтованих витрат коштів Фонду соціального страхування. Йдеться майже про 2 мільярди гривень!»

Крім того, народний депутат розповідає, що закладами охорони здоров’я України щорічно видається близько 11 млн листків непрацездатності. Вони виготовляються виключно на замовлення МОЗ України та закуповуються за тендерною процедурою, у зв’язку з чим із року в рік виникають проблеми зі своєчасним постачанням бланків.

«Якнайшвидше запровадження Електронного реєстру лікарняних та електронних лікарняних дозволить запобігти зловживанням у процесі їх обігу, забезпечить оперативний контроль за випискою та продовженням лікарняних, їх своєчасну оплату та дасть змогу щорічно економити близько 2 млрд грн державних коштів!»

Ірина Сисоєнко наголошує, що тепер саме від Міністерства охорони здоров’я залежить, як швидко та якісно буде введено цей реєстр.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини