В України може з’явитися приватна виконавча служба

В України може з’явитися приватна виконавча служба, відповідний законопроект готується до подання за ініціативи члена-фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича.

«Законопроект про приватну виконавчу службу, яка буде здійснювати виконавче провадження поряд з державними виконавцями, може бути винесене на громадське обговорення до кінця 2014 року і вже на початку лютого 2015 поставлений на голосування в першому читанні», – повідомив він.

Сидорович зазначив, що працівники цієї служби не матимуть статус держслужбовця.

«Це будуть самозайняті особи, як нотаріуси. У всьому іншому їх повноваження і відповідальність будуть відповідати повноваженням і відповідальності державного виконавця», – сказав він. Крім того, депутат уточнив, що оплата роботи приватного виконавця буде залежати від ефективності виконання ним судового рішення.

«Різниця з державним виконавцем в тому, що при роботі приватного виконавця він має кінцевий результат тільки від ефективно виконаного судового рішення, він не отримує зарплату від держави», – сказав він. За словами Сидоровича, поява приватних виконавців дозволить створити конкурентне середовище, а стягувач буде мати можливість вибрати виконавця.

Він також зазначив, що виконавчі провадження, де стороною виступатимуть держпідприємства, органи місцевого самоврядування, а також соціальні виконання, які стосуються соціально-чутливих питань, як то сплата аліментів, визначення місця проживання дитини, залишаться за державною виконавчою службою.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини