Уряду не потрібні інвестиції для міської інфраструктури та розвитку регіонів, — Кіраль

Інвестиційні гроші – не на проїдання, для НБУ чи покриття дефіциту бюджету – а для міської інфраструктури та розвитку регіонів, уряду не потрібні!

Такий висновок роблю з цього листа від посольства Німеччини в Україні!

Пам’ятаєте, в другій половині 2014 року, німецький канцлер Ангела Меркель заявляла, що Німеччина виділає 500 млн євро для України – спочатку ніби для інфраструктури східних регіонів, а потім вже для всіх інших регіонів?

За два роки, Мінрегіон нашкрябав проектів аж на 90 млн (це коли 80-90% міської господарки зношені, в державі немає доріг, старий житловий фонд, енергетика заточена під шахти Ахмєтова та російський газ тощо). В них цю програму зрештою забрали, і передали в Міністерство фінансів України – де вічно оцінюють окупність від проектів модернізації базової комунальної інфраструктури, яка для насправді не для окупності, а для того, щоб люди могли жити, дихати, працювати…

Так от, баста карапузіки, гроші нам не потрібні і від них відмовились!

Очевидно, чиновники в Кабінет Міністрів України не знайшли достатньої мотивації для себе, а заклики Гройсман, Владимир Борисович проводити реформу децентралізації, робити громади спроможними та конкурентоздатними, допомагати їм залучати кошти та інвестиції не почули.

Цей випадок блокування урядом донорських коштів, які могли б допомогти українським містам та регіонам вже найближчим часом поліпшити свої системи тепло- та водопостачання, громадського транспорту і доріг, енергоефективності та житловий фонд далеко не поодинокий. Про це свідчать відповіді на мої численні депутатські звернення – програми урядом підписуються, і роками зависають у владних кабінетах.

Інший приклад – програма модернізації міської інфраструктури з The European Investment Bank. Тут також Мінрегіон, в якому напрямок співпраці з донорам очолює заступник міністра Роман Чуприненко. Той самий, котрий працював ще з часів уряду Азарова. За підписом цього діяча українські міста на початку квітня 2017 року отримали листи з вимогою надіслати ті ж пакети документів, які вже міністерство запитувало в липні 2016 року! Фактично, майже рік бездіяльності уряду, і міста пускають по новому колу!

Саме тому, фракція Об’єднання “Самопоміч” в п’ятницю минулого тижня звернулась офіційним листом до прем’єр-міністра Гройсман, Владимир Борисович під час особистої аудієнції з вимогою призначити службове розслідування, відсторонити цих посадових осіб від займаної посади та забезпечити належне виконання міжнародних зобов’язань України в частині залучення інвестицій для українських міст та регіонів як абсолютний пріоритет в розвитку держави, її конкурентоспроможності! Інша вимога – час від підписання угоди урядом до надходження коштів на проекти в містах має бути не більше 12 місяців!

Переглянути скан

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті