«Уряд «забув» закласти у Держбюджет-2018 кошти на фінансування Програми екстреної медицини?» – Сисоєнко

Народний депутат фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, коментуючи положення проекту державного бюджету України на 2018 рік зазначає, що розробник проекту – Кабінет міністрів України — фактично проігнорував положення державної програми Екстреної медичної допомоги (ЕМД) та не заклав кошти на 2018 рік на її фінансування.

«Головна мета екстреної медицини – це фізично врятувати у короткий термін життя людини. Тобто, це своєчасність приїзду підготовлених фахівців, з відповідним обладнанням та відповідними лікарськими засобами. А зараз, ми знаємо, що автопарк лікарських машин застарів, не у всіх областях створені Єдині диспетчерські служби, які мають координувати роботу екстрених медиків, швидко і логістично правильно реагувати на виклики громадян. А також, приїхавши на виклик, у лікаря має бути не порожній шприц, як це часто є зараз, а ліки, якими медики можуть дійсно врятувати життя і якими їх має забезпечувати держава», – окреслює коло функцій ЕМД Ірина Сисоєнко.

Народний депутат відверто подивована тим, що у проекті бюджету на 2018 рік немає рядка у кошторисі щодо не те що 100–відсоткового забезпечення екстреної медицини, а взагалі відсутнє фінансування цієї програми.

«Питання медичних послуг, а особливо стосовно екстреної медичної допомоги, має бути пріоритетом держави. Це – основа та суть медицини загалом! При цьому, Прем’єр-міністр заявив, що вважає безпековим і таким, що перебуває в його компетенції як голови уряду, питання скорочення смертності в Україні. Наразі бачимо, що опікуватися цим питанням Кабмін не поспішає. Тому хочу звернути увагу і колег-народних депутатів, і можновладців, і ЗМІ, і суспільства на відсутність коштів на ЕМД. Я вимагатиму повного забезпечення державою екстреної медичної допомоги», – заявила Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини