«Уряд вирішив влаштувати ярмарок-розпродаж державного майна», – Самопоміч

Виступаючи проти політики Кабінету Міністрів, спрямованої, схоже, на розпродаж стратегічних підприємств, народні депутати від фракції «Об’єднання «Самопоміч» розробили законопроект, в якому визначено конкретний перелік підприємств, стратегічних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, які не можуть бути приватизованими.

Потребу такого документа підсилює той факт, що в проекті державного бюджету на 2018 рік уряд заклав 22 мільярди доходів від приватизації, з яких, за результатами першого півріччя, було отримано лише 34 мільйони. 

Народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острікова так коментує приватизаційну політику Кабміну: «Приватизація не може бути фіскальною, вона не може мати на меті отримання певної суми в бюджет. Це повна безгосподарність уряду. І зараз на підтвердження цих слів ми бачимо, що Прем’єр-міністр України і весь уряд вирішили влаштувати ярмарок-розпродаж державного майна. Яскравий приклад того – приватизація «Турбоатому». 

«Ми з великим подивом побачили дуже «правильне» та «виважене» рішення уряду щодо того, щоб передати весь пакет акцій «Турбоатому» у Фонд держмайна, який, до речі, затвердив 8 червня рішення про те, що треба виставити повний пакет, понад 70% на приватизацію даного підприємства», – зауважує парламентар від «Самопомочі» Вікторія Войціцька. 

Вона нагадує: «Кожна друга лампа, яка горить в цьому залі, ваших домівках, офісах – це електроенергія, яку генерують наші атомні електростанції. «Турбоатом» є одним з ключових ланцюжків у роботі нашої атомної галузі». 

«Це дійсно виважене рішення? Чи це такий собі «дембельський акорд» уряду Гройсмана і «вінницької школи економіки»? – обурюється Вікторія Войціцька. 

Її колега по фракції Роман Семенуха додає: «Під час війни категорично неприйнятно ставити на приватизацію ті об’єкти, які належать до об’єктів критичної інфраструктури, стратегічних об’єктів. «Турбоатом», на жаль, стає символом безпорадної та безвідповідальної політики щодо надходжень від приватизації».

Відтак, для виправлення ситуації фракція «Об’єднання «Самопоміч» розробила і днями реєструє законопроект, де визначено конкретний перелік підприємств та об’єктів, які не можуть бути приватизованими. Роман Семенуха звертається до колег у сесійній залі: «Ми переконані, що тут не може бути політики, коли мова йде про неприпустимість приватизації стратегічних об’єктів». 

Крім того, на переконання «Самопомочі», рішення Кабміну, зокрема щодо «Турбоатому», є антиконституційним, тож депутати звертаються до Президента стосовно призупинення дії відповідного рішення уряду.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини