«Уряд своїми рішеннями щодо бізнесу провокує нову хвилю міграції», – Роман Семенуха

Роман Семенуха: «Уряд в особі міністра соцполітики Андрія Реви продовжує посилювати тиск на бізнес, аби залатати діри державного бюджету. І планує це робити саме за рахунок бізнесу, який сьогодні сплачує податки. Це вже не просто непрофесіоналізм, це відверте шкідництво. 

1. Нещодавня пропозиція Андрія Реви щодо розширення бази оподаткування ЄСВ в розмірі 22% з 15 до 25 мінімальних зарплат – це паніка. Урядова паніка. Грошей на пенсії не вистачає, і це все складніше приховувати. Що думає бізнес з цього приводу, чи можливий  ймовірний компроміс – міністр навіть не поцікавився. 

2. Пропозиція обкладати податком перекази трудових мігрантів не витримує жодної критики. 

3. Ну і останнє – ініціатива міністра Андрія Реви, яка стосується запровадження системи штрафів для компаній, що співпрацюють з ФОПами – це нищівний удар по бізнесу, зокрема IT. 

Мета ініціативи «стоп-фоп» полягає в тому, щоб запровадити систему штрафів для компаній, які співпрацюють з ФОПами, через сім критеріїв, що вказують на трудові відносини між двома особами. Наявність трьох з таких критеріїв стане підставою для штрафу розміром у 30 мінімальних заробітних плат (на сьогодні – 125 190 грн). Тобто йдеться про суттєві штрафи для компаній, якщо для них ФОПи виконують ту ж роботу, що й штатні працівники.

Постраждати насамперед можуть компанії-розробники власних продуктів, які змушені утримувати великі команди людей. Тим часом IT – це економічний потенціал країни, валютна виручка від експорту, більш як 150 тисяч робочих місць. 

Законодавча ініціатива «стоп-фоп» аж ніяк не сприятиме збільшенню цієї цифри, а навпаки – вдарить по бізнесу. 

Такі ініціативи уряду та Міністерства соціальної політики є неприпустимими, можуть завдати суттєвої шкоди українському бізнесу, викликати чергову хвилю трудової міграції, суттєве зменшення надходжень до національного бюджету».

Тетяна Острікова: «Ознаки трудових відносин прописані в законопроекті занадто широко і складно. На практиці це призведе до одного – Держпраці буде всі договори між підприємством та ФОПами називати трудовими відносинами з посиланням на норми Кодексу законів про працю. Одна лише норма законопроекту чітко говорить про його справжню мету: «факт наявності трудових відносин встановлюється посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та його територіальних органів, яка має повноваження державного інспектора праці». Фактично, це ще один спосіб наживатися на бізнесі. Допустити цього не можна».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини