«Уряд намагається руйнувати важливі для медичної допомоги населенню закони», – Ірина Сисоєнко

Про це парламентар наголосила сьогодні під час виступу у Верховній Раді. За словами народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, уряд включив в проект бюджетного кодексу поправки в закон «Про фінансові гарантії медичного обслуговування», в закон «Про основи законодавства охорони здоров‘я».

Цими поправками Міністерство охорони здоров’я планувало скасувати виділення 5% від ВВП на фінансування програми медичних гарантій громадянам з 2020 року, скасувати підвищення заробітної плати медикам та самостійно визначати перелік медичних послуг людям, за які платитиме держава.

Як пояснює Ірина Сисоєнко, таким чином уряд хоче усунути парламент від затвердження програми медичних гарантій.

«Фракція «Об’єднання «Самопоміч» вимагає повернути в медичні закони норму про те, що держава зобов’язана виділяти державне фінансування на оплату медичних послуг для громадян у розмірі не менше ніж 5% від ВВП.

Ми вимагаємо повернути норму, якою має бути підвищена заробітна плата медичним працівникам, яка має становити не менше ніж 250% помножених на середню заробітну плату в Україні у складі тарифу на медичні послуги, за які оплатить держава.

Нашою поправкою ми вимагаємо повернути норму, де не уряд в ручному режимі буде вирішувати, які послуги оплачувати громадянам, а які не оплачувати. А парламент буде так само брати на себе відповідальність за забезпечення і
фінансування медичної допомоги.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» категорично заперечує спробу уряду внесенням змін в бюджетний кодекс України зруйнувати ті норми, які стали підставою для ухвалення нових законів, які стосуються медичної реформи.

Ми вважаємо, що якщо не буде вирішене питання про підвищення заробітних плат, якщо держава не забезпечить державним фінансуванням медичні послуги коштами держбюджету, то немає суті і значення змісту тих нових законів, які стосуються медичної реформи. Вимагаємо не чіпати медичні закони, нехай Міністерство охорони здоров’я їх просто виконує.

Ірина Сисоєнко підкреслює, що це принципові норми нових законів, які не можна дати знищити, та наголошує, що її позицію підтримали члени Комітету охорони здоров‘я.

«Уряд намагається ламати важливі закони для медичної допомоги населенню. Але ми цього не допустимо! Або мають виконувати закони, які ухвалив парламент і які мають побудувати нову систему охорони здоров‘я, або йти у відставку!» – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини