«Укроборонпром» – неефективна та корупційна структура, яка має бути ліквідована», – Роман Семенуха

Держпідприємства, що виконують замовлення для авіації, у тому числі військової, мали б бути предметом особливої уваги та турботи держави, адже вони працюють заради її безпеки. Натомість відбувається протилежне – їхні проблеми і потреби сьогодні фактично ігноруються.

Про це заявив народний депутат Роман Семенуха під час робочого візиту до міста Запоріжжя, провівши зустрічі із керівництвом та трудовими колективами підприємств, що входять до структури «Укроборонпрому» – Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» (проектує авіадвигуни цивільного та військового використання) та Державного авіаційного ремонтного заводу «МіГремонт» (виконує капітальні ремонти на літаках Су – 17, Су- 27, Су – 25, МіГ- 25).

«Авіадвигуни, спроектовані у КБ «Прогрес», використовуються на 60 типах літальних апаратів у понад 100 країнах світу, а на «МіГремонті» активно відновлюють апарати військової авіації, що, безумовно, критично важливо в умовах військової агресії Росії,- говорить Роман Семенуха. – Проте рівень матеріального забезпечення працівників на цих підприємствах є катастрофічно низьким. Так, середня заробітна плата на «МіГремонті» сьогодні становить близько 11 тисяч гривень, а початківці – радіомеханіки та радіоелектроніки можуть розраховувати не більше ніж на 4-5 тисяч гривень щомісяця».

Хоча сьогодні підприємство має замовлення, є прибутковим та вчасно сплачує зарплатню людям, бажаючих працювати на ньому практично немає. І це глобальна проблема. Сьогодні через фактичне знищення професійно-технічної освіти, невідповідність держзамовлення у вищій освіті реальному ринку праці і, як наслідок, катастрофічний відтік кадрів за кордон, залучати нових працівників на такі підприємства практично неможливо.

За словами Романа Семенухи, ситуація із катастрофічною нестачею кадрів та недостатнім матеріальним забезпеченням стала можливою, у тому числі, і через неефективність концерну «Укроборонпром».

«Концерн було створено у 2010- му році за Януковича не з метою розвитку українського оборонного комплексу, а заради того, аби під грифом «секретно» розкрадати мільярди оборонного бюджету держави, таким чином, поступово знищуючи військову промисловість, – зазначає Роман Семенуха. – На жаль, частина підприємств вже доведені до банкрутства. На деяких, наприклад, Харківському заводі транспортного устаткування, є заборгованість із виплати зарплати. Про яку ефективність концерну взагалі може йти мова, якщо, наприклад, на заводі імені Малишева, який виготовляє бронетехніку та комплектуючі до неї, третина усієї виручки від експортних контрактів залишається фактично у фірми – прокладки і не доходить до реального виробника?»

За словами народного депутата, підприємства авіапрому мають бути виведені поза структури концерну «Укроборонпром» в окремий кластер для більш ефективної та якісної роботи

«Ліквідація «Укроборонпрому» як неефективної та корупційної структури, аудит всіх підприємств оборонної галузі, подальше прозоре управління та зміни до формування оборонного бюджету, який має нарешті стати предметом реального цивільного контролю – це ключові зміни, яких сьогодні потребує держава», – підсумував Роман Семенуха.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини