«Українці повинні отримати відкритий до споживача ринок електроенергії», – Вікторія Войціцька

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька, сьогодні парламент знову розглядатиме у другому читанні законопроект про ринок електроенергії.

Законопроект підготовлений відповідно до третього енергопакету, який Україна підписала з європейськими колегами. За словами Вікторії Войціцької, він створює рамкові умови розвитку ринку: перш за все, укранці мають отримати покращення якості послуг, адже люди зможуть визначати, скільки їм треба споживати, в який час і у кого вони хочуть купувати ресурси.

Цей закон, за словами народного депутата, має призвести до стимулювання ефективного використання енергетичних ресурсів: «Але, знову-таки, дуже багато буде залежати від того, наскільки якісно та вчасно буде прийняте вторинне законодавство, і тут основну функцію буде відігравати енергетичний регулятор, на чию сторону він стане – або монополістів, або захищатиме інтереси споживача.

У нас був завжди «перекос» – тарифи формувались в інтересах постачальників послуг. Ми дуже сподіваємось, що тепер цей вектор буде спрямований на захист інтересів споживачів. Ми продовжуємо йти в напрямку до Європи, адже європейський ринок – він дійсно відкритий до споживача, де споживач може обирати постачальника, де його інтереси захищені регулятором, де питання завжди стоїть про якість послуги, а це – комплексне питання: безперебійне постачання, стабільність у наданні послуг тощо», – зазначає народний депутат.

Фракція «Самопоміч» підтримуватиме законопроект у тому вигляді, в якому він вноситься в зал.

Однак депутати відслідковуватимуть голосування та внесення правок, і визначатимуться наприкінці залежно від того, який документ сформує парламент.

«Ми маємо прийти до цивілізованого ринку, до цивілізованих відносин між постачальниками – великими компаніями, які генерують енергоресурси, і споживачами. Цей законопроект має бути позитивним кроком, але диявол – в деталях. Тому будемо спостерігати, що ж буде робити після прийняття закону регулятор», – підсумовує Вікторія Войціцька.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини