Українські суди на сторожі надприбутків олігархів та схеми Роттердам+ ?

У кінці березня 2017 року відбулася непересічна подія. На засіданні НКРЕКП під відеозапис було проголосовано не підвищувати ціну електроенергії, але в опублікованій Постанові було вказано підвищенні ціни електроенергії (формула Роттердам+ спрацювала). Таким шахрайським чином зі споживачів було зібрано 1,5 мільярди гривень на користь ДТЕКу Ахметова.

Таке недопустимо, тому я відразу оскаржила це рішення НКРЕКП у Окружному адмінсуді міста Києва. Справа випала на суддю Аблова.

Спочатку суддя Аблов вирішив призначити колегію із трьох суддів, хоча всі інші такі справи судді розглядали одноосібно.

Потім то хворів хтось із суддів, то не зявлявся представник НКРЕКП, то ще якась причина, але ЗА БІЛЬШ НІЖ РІК суд так і не перейшов від підготовчого засідання до розгляду справи по суті.

І ось сьогодні о 15.00 має бути перше засідання справи по суті. Але юристи отримали інформації, що планується замінити двох суддів – і справу буде розглядати нова колегія.

Зрозуміло, що рішення у цій справі очевидне, бо Постанова НКРЕКП має співпадати із тим, що було проголосовано на засіданні. Але таке заягування розгляду справи – це де-факто позбавлення права на правосуддя. Це вердикт всій реформі судової системи, що ніби-то так рішуче триває вже декілька років.

У звязку із цим, як співголова міжфракційного депутатського обєднання “За права споживачів енергетики” змушена піти на вимушений крок. На прикладі цієї ситуації буду змушена інформувати наших міжнародних партнерів, міжнародні інституції, посольства інших держав про те, як у дійсності приймаються тарифи вигідні нашим олігахрам-монополістам та які засоби захисту прав споживачів у реальності в Україні існують (або не існують).

Окреме питання, це нове можливе підвищення ціни електроенергії за формулою Роттердам+ з 1 січня 2019 року, яке може ще збагатити дует найбагатших олігархів, але остаточно добити українську економіку. Буду моніторити ситуацію, реагувати та інформувати.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини