Українські медики потребують фізичного захисту, – Ірина Сисоєнко

В Україні щороку фіксують сотні випадків насильства щодо медичних працівників. Хворі нападають на медиків із вимогою надати наркотичні препарати, родичі та близькі перешкоджають у наданні необхідної медичної допомоги, створюючи загрозу здоров’ю і навіть життю як лікарів, так і пацієнтів.

Нерідко в хід ідуть будь-які підручні засоби – кулаки, викрутки, ножі та навіть вила чи сокири. Однак поліція на виклик прибуває невчасно чи взагалі не приїжджає, відмовляючись також забезпечити належний супровід лікарів.

Аби привернути увагу до цієї теми, днями у Верховній Раді відбувся круглий стіл щодо права медичних працівників на захист від протиправних посягань на їх життя та здоров’я. Захід ініціювала народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Сисоєнко, заступниця голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я.

Вона є авторкою закону щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги № 6311, яким пропонується надавати лікарям за їх зверненням супровід поліції, а також посилити адміністративну та кримінальну відповідальності за протиправні дії щодо медиків та працівників системи екстреної медичної допомоги.

Відповідно до законопроекту, уряд має розробити критерії та порядок надання медикам супроводу Національною поліцією. Наприклад, у яких випадках надаватиметься супровід, його забезпечуватиме один поліцейський чи патрульна машина, які засоби захисту можуть застосовуватися під час надання медичної допомоги, тощо.

На думку Ірини Сисоєнко, на рівні оперативно-диспетчерської служби має бути налагоджена взаємодія між Національною поліцією та системою екстреної медичної допомоги. Зокрема, працівники правоохоронних органів мають інформувати сімейних лікарів та бригади швидкої допомоги про антисоціальні елементи, потенційно небезпечні райони, адреси, тощо.

Зазначимо, учасники круглого столу підтримали представлений проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги” № 6311. Також було прийнято рішення сформувати МОЗ та МВС спільний наказ про співпрацю і надати спеціальний статус медикам, такий, як мають журналісти та працівники виконавчої служби.

на фото: лікар Сіфорова Зінаїда Анатолівна та фельдшер Доценко Анна Петрівна — жінки, які зазнали нападу від пацієнта під час надання екстреної медичної допомоги

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини