Україна заборгувала щонайменше 30 мільярдів гривень за рішеннями Європейського суду з прав людини, – Сидорович

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, десятки тисяч українців, не знайшовши правди в українських судах, щороку звертаються до Європейського суду із прав людини. І у більшості випадків ЄСПЛ визнає українську державу винною в порушенні прав людини, які є гарантовані конвенцією і українською Конституцією.

«Сьогодні ситуація складається надзвичайно загрозливо. За приблизними підрахунками, держава заборгувала лише справедливої сатисфакції на суму близько 30 мільярдів (!) гривень. Вдумайтеся у цю цифру!

Місяць тому Європейський суд із прав людини виніс рішення у справі Бурмач проти України, де було задоволено заяви 12 тисяч 143 українських заявників, а українську державу було визнано винною у невиконанні рішень національних судів і зобов’язано виплатити кожному із них 2,5 тис. євро справедливої сатисфакції», – зазначає Руслан Сидорович та зауважує, що у бюджеті на 2018 рік для виплати українцям за рішеннями Європейського суду із прав людини передбачено лише 800 мільйонів гривень.

«Цього не вистачить навіть щодо одного рішення Бурмач проти України! Рішення ЄСПЛ взяті Радою Європи на посилений моніторинг – ми падаємо в очах наших європейських колег. У зв’язку із цим, вимагаю від уряду повідомити українському народові та парламенту, у які строки і в який час ми, як українська держава, виконаємо свої зобов’язання з приводу рішень Європейського суду з прав людини», – підсумовує Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини