«Україна не відбудується з Києва, вона відбудується через сильні громади», – Роман Семенуха

У проекті бюджету на 2017 рік уряд пропонує тягар сплати комунальних послуг для закладів освіти та медицини повністю перекласти на місцеві бюджети. І якщо великі міста зможуть вижити із такими видатками, то у менших громадах бюджети розвитку будуть мінусовими. Про це зазначає народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

«Така «новація» уряду знищує в малих містах та селищах бюджети розвитку та суттєво зменшує їх у великих містах. Дотації будуть розподілятися вручну, що змусить міських та селищних голів стати рабами в обладміністрації та уряду.

До прикладу, за попередніми розрахунками бюджет розвитку Харкова може бути зменшений на 1,2 млрд грн», – розповідає народний депутат.

Відтак, Роман Семенуха закликає об’єднані територіальні громади реагувати на такі наміри уряду та закликати центральну владу не допустити згортання бюджетної децентралізації.

«Усі без винятку політичні сили на місцях зацікавлені у збільшенні повноважень громад та збільшенні податкової бази для зростання надходжень у місцеві бюджети. Тому потрібно об’єднатись і не мовчати у цьому питанні, бо те, що зроблено за два роки, може бути перекреслено в один момент», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(14) ["name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["slug"]=> string(16) "decentralization" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(14) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(34) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(14) ["category_count"]=> int(34) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["category_nicename"]=> string(16) "decentralization" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12922 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Децентралізація влади