“Українські аграрії мають стати головною рушійною силою в економіці України”, – Павленко

Міністр АПК впевнений, що українські аграрії мають стати головною рушійною силою в економіці України. Про це Олексій Павленко сказав на з’їзді Аграрного союзу. «Аграрний сектор є зараз локомотивом експорту, звідки ми маємо стабільну валютну виручку, яка дозволяє нам тримати платіжно-валютний баланс і стримувати курс гривні, а також – мати можливість закуповувати необхідну продукцію – від палива до медикаментів», – сказав Олексій Павленко.

Павленко запевнив, що зараз відбуваються переговори по створенню спеціального Фонду з кредитування малого та середнього бізнесу в сільському господарстві. «Мова йде про можливе залучення 1 млрд доларів для підтримки малого та середнього бізнесу, це має бути мікрокредитування, інші форми, але це є пріоритетним напрямком, разом з дерегуляцією, спрощенням оформлення земельних ділянок, оренди».

«Ми хочемо відкрити доступ до нових ринків для нашої продукції. Ми зараз працюємо з європейськими колегами для того, щоб відкрити ринки для яловичини, свинини, молочної продукції, це збільшить нашу потужність на експортному ринку. Друге – боротьба з корупцією та ефективність наших держпідприємств.

Перші голови полетіли, вчора було звільнено керівництво ДПЗКУ, є рішення по зміні керівництва Укрспирту та аграрного фонду, я думаю, що на черзі будуть інші підприємства. Ми маємо підтримку силових структур, бо є великі проблеми, пов’язані з кримінальною діяльністю, є незакриті питання, пов’язані з невиконанням зобов’язань по контрактам, було багато звернень з регіонів», – каже Павленко.

На думку міністра в бюджеті має бути заплановано відшкодування по кредитах малому та середньому бізнесу: «зрозуміло, що легко не буде, ймовірно, ми не зможемо підтримувати всі напрямки та всі програми, але пріоритетні ми будемо підтримувати. Є важливі питання – меліорації, наприклад, це подвоїть ефективність південних земель. Якщо загальна мета вийти на виробництво 100 млн тон, для цього необхідні великі інвестиції – порти, елеватори, залізниця, вагони, тому потрібні будуть великі інвестиції, ми будемо відкриті відповідно для всіх інвесторів – азіатських, європейський, всіх.. Ми запрошуємо інвестувати в аграрний сектор України», – сказав Павленко.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(126) ["name"]=> string(31) "Аграрна політика" ["slug"]=> string(12) "agricultural" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(126) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(13) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(126) ["category_count"]=> int(13) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Аграрна політика" ["category_nicename"]=> string(12) "agricultural" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Аграрна політика