Звіт фракції «Об’єднання «Самопоміч» за 1 рік діяльності

Боротьба з корупцією

– Створили потужне антикорупційне законодавство: відкрили реєстри власності, дозволили конфісковувати майно посадовців, яке вони не можуть пояснити, зобов’язали декларувати майно, записане на інших людей, встановили високі зарплати для набору ефективного антукорупційного бюро та антикорупційної прокуратури.

– Боремося за вигнання саботажників та людей Януковича з правоохоронних органів. Домоглися відставок: генпрокурора Яреми, заступників міністра внутрішніх справ Чеботаря та Паскала. Збираємо голоси за відставку Шокіна та Авакова.

– Антикорупційний комітет, який очолює Єгор Соболєв провів експертизу 1884 законопроектів та 312 постанов, серед яких виявлено 165 корупціогенних. Жоден з таких не став законом.

Фінансово-економічна сфера

– Трансфертне ціноутворення. Українське законодавство в частині визначення трансфертних цін приведено у відповідність із загальноприйнятими у світі принципами та поняттями. Збільшено «поріг» для визнання операцій контрольованими, Закон чітко прибирає застосування трансфертного ціноутворення до внутрішніх операцій резидентів та оподаткування податком на додану вартість. Крім того, скорочено перелік підстав для проведення перевірок з трансфертного ціноутворення. Скасовується необхідність подання додатку до декларації з податку на прибуток про контрольовані операції. Уточнено критерії та умови визначення переліку держав, в яких зареєстровані контрагенти контрольованих операцій.

– Створили можливість скоротити подактове навантаження на фонд оплати праці з 57% до 35% шляхом застосування знижувального коефіцієнту. Завдяки цьому механізму в бюджет надійшло додатково понад 1,5 млрд. грн., а заробітну плату працівникам тих підприємств, що скористались коефіцієнтом підвищено на майже 8 млрд. грн.

– Вдосконалили адміністрування податків і зборів: відтепер, заборону на винесення податкового повідомлення-рішення при перевірці в рамках кримінального провадження скасовано; винесення податкового повідомлення-рішення буде обов’язком контролюючого органу, якщо керівник контролюючого органу погодиться з висновками акту перевірки; консультації стануть якіснішими і кориснішими, зменшиться корупційна складова.

– Забезпечили включення до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” ряду поправок, завдяки яким полегшується перехід підприємців на цю систему здійснення торгівельної діяльності та операцій, а також надання послуг.

– Законодавчо закріпили можливість мажоритарного акціонера, який володіє більше 50% акцій – проводити збори акціонерів та змінювати менеджмент. Фактично, це повернення «Укрнафти» під контроль держави, забезпечення прозорості її діяльності у державних інтересах, а отже, і залучення значних коштів до Державного бюджету України – в жовтні цього року ПАТ «Укрнафтою» сплачено 632 млн млн. грн. дивідендів.

Промислова політика та підприємництво

– Ухвалилт законопроект №2844, який спрощує створення і функціонування індустріальних парків і безпосереднє управління ними.
– Започаткували реформу державного нагляду (законопроекти 2318а, 2422а)

Енергетика

– Домоглись внесення поправок до Закону України “Про ринок природного газу” щодо повернення газорозподільних мереж у власність держави, яка встановлює заборону на безоплатну передачу газорозподільних мереж в користування приватним структурам, та щодо публічності державної політики в нафтогазовій сфері, забезпечення захисту прав споживачів, та забезпечення конкурентних, ринкових відносин, згідно Директиви 2009/73/ЄС.

– Забезпечили можливість отримання фінансової інформації та інформації про господарську діяльність таких одіозних компаній як ПАТ “Укрнафта” для підготовки урядового звіту, відповідно до вимог Стандарту Ініціативи прозорості у видобувних галузях.

– Внесли ряд поправок до відповідних галузевих Законів та законопроектів: “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”, “Про внесення змін до пункту 252.20 статті 252 Податкового кодексу України щодо стимулювання видобутку природного газу в Україні та створення сприятливих умов для залучення інвестицій у газовидобувну галузь”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (технічний)”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії” – щоб унеможливити “протягування” зацікавленими окремими особами шкідливих для України норм.

– Провели слухання на тему “Актуальні питання реформування ринку електричної енергії України. Підготовка пропозицій щодо проекту Закону України про ринок електроенергії” та круглий стіл на тему “Стимулююче тарифоутворення для обленерго: ціна питання та ефект”.

Житлово-комунальне господарство

– Зменшили оподаткування ОСББ – повернули об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, асоціаціям власників жилих будинків та житлово- будівельним кооперативам статусу неприбуткових організацій.

– За підсумками роботи групи з питань обґрунтованості підняття тарифів на енергоносії та комунальні послуги підготували ґрунтовний Звіт, що був представлений у Парламенті, де довели, що тарифи підняті необґрунтовано.

– Забезпечили роботу груп з підготовки на повторне перше читання законопроекту «Про житлово-комунальні послуги» та з доопрацювання законопроекту «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», при чому останній вже набув статусу Закону України, ним врегулювано питання здійснення права власності та ефективного управління багатоквартирним будинком, забезпечення співвласників будинку дієвим механізмом для прийняття рішень щодо утримання та управління спільним майном, в тому числі щодо проведення енергоефективної модернізації будинку.

Правова політика

– Започаткували реформу державної виконавчої служби. Головною новелою є запровадження інституту приватних виконавців.

– Запроваджуємо нову систему регулювання правових відносин, шляхом створення інституту банкрутства приватних осіб, – це зніме напругу в суспільстві за рахунок запровадження механізмів розв’язання проблем заборгованості кожної особи під наглядом суду у відкритому судовому процесі.

– Створюємо передумови для посилення професійних прав адвокатів та гарантій здійснення адвокатської діяльності, утвердження принципів верховенства права, змагальності судового провадження та рівності сторін, а також подальшого інституційного розвитку органів адвокатського самоврядування.

– Внесли на розгляд законодавчі ініціативи щодо забезпечення доступу до правосуддя та поваги до судової влади № 2231а та про внесення змін до статті 124 Конституції України (щодо визнання положень Римського статуту).

– Прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою.» (№ 2860) щодо удосконалення існуючих засад формування складу Вищої ради юстиції та підвищення рівня здійснення правосуддя в цілому.

– Створюємо незалежний правоохоронний орган у боротьбі зі злочинами у службовій сфері, Державне бюро розслідувань, відповідний Закон направлено на підпис Президенту.

– Забезпечуємо право на правосудний вирок. Законопроект 2033а, прийнятий у першому читанні передбачає запровадження на національному рівні тимчасового механізму перегляду вироків у кримінальних справах, в яких особи були засуджені без належної доказової бази за тяжкі та особливо тяжкі злочини на підставі Кримінально-процесуального кодексу України від 28.12.1960 р. і досі відбувають покарання, – для забезпечення таким особам права на правосудний вирок та відновлення їхніх прав.

– Прийняли активну участь у створенні Закону України “Про місцеві вибори”. Ним створюються належні умови для реалізації конституційних принципів виборчого права, запобігання зловживанням адміністративними ресурсами на місцевих виборах, підкупу виборців, порушенням виборчого законодавства; забезпечується можливість голосування виборців за конкретних кандидатів на всіх місцевих виборах; забезпечується обрання міськими головами великих міст осіб, які користуються реальною підтримкою міської громади; створюються умови для активізації внутрішньопартійної конкуренції, ротації політичних еліт на місцевому рівні, обрання до складу місцевих рад представників місцевих організацій партій, які підтримуються значною кількістю виборців.

Конституційна реформа, децентралізація

– Відстоюємо чітку і принципову позицію що до неприйнятності внесення змін до Конституції, в редакції, яку вніс Президент, стосовно децентралізації, адже ці норми не забезпечують децентралізації і становлять загрозу національній безпеці і сувернітету.

– Прийняли у Парламенті законодавство щодо бюджетної децентралізації, завдяки чому місцеві громади отримали кошти для розвитку свої міст.

– Виступаємо за зміни до Конституції, які б дозволили реформувати систему правоохоронних органів, звільнити суддів та створити нову процедуру набору працівників правоохоронних органів.

Обороноздатність країни

– Проголосували за рішення про визнання агресії РФ щодо України також Парламент визнав окупованими деякі території Донецької і Луганської областей, та забезпечив можливість відступу України від зобов’язань по Європейській конвенції з прав людини через відсутність можливості забезпечити права людини на окупованих територіях.

– Збільшили оборонний бюджет. У 2015 році на потреби армії було передбачено понад 80 млрд грн, у 2016 планується понад 100 млрд грн.

– З колегами по коаліції внесли зміни до Закону України «Про основи національної безпеки України», скасувавши позаблоковий статус України.

– Розроблено законопроект 2532а щодо надання медичної допомоги демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовцям, які брали участь в АТО.

Аграрна політика

– Проголосували за продовження мораторію на продаж землі до моменту створення умов для розвитку малих фермерських господарств і сімейних ферм.

– Забезпечили прийняття змін до Закону “Про карантин рослин”, що спрямований на дерегуляцію у цій сфері.

– Прийняли зміни до законів щодо питань ідентифікації та реєстрації тварин, чим вирішено проблемні питання, пов’язані із оплатою робіт з обов’язкової ідентифікації та реєстрації тварин.

Охорона здоров’я

– Домоглися ліквідування на законодавчому рівні корупційних схем при закупівлі ліків та вакцин. Прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який регулює проведення закупівель ліків та вакцин міжнародними організаціями ВОЗ та ЮНІСЕФ за нижчими цінами та унеможливлює корупційну складову.

– Наполягли на прийнятті Закону України про внесення змін до Податкового кодексу, який звільнив від оподаткування лікарські засоби та медичні вироби, які були закуплені за рахунок Держбюджету міжнародними організаціями, що здешевлює їх вартість для населення.

– Домоглися від Кабінету Міністрів України внесення спеціальності “фахівці із фізичної реабілітації” до “Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти”. Дану спеціальність більше 30 років не вносили до переліку медичних професій.

– Домоглися від КМУ збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти для ветеранів війни, в тому числі учасників АТО з 35 до 55 грн та з 40 до 65 грн відповідно.

– Ініційовано внесення змін до Кодексу Законів про працю які дозволять: скоротити робочий час для вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років, також зобов”язати роботодавців створити необхідні умови для можливості годування груддю на робочому місці.

– Розроблено законопроект “Про лікарські засоби”, який має на меті забезпечити контроль за якістю лікарських засобів та вдосконалити законодавств, що регламентує повноваження органу державного контролю за якістю лікарських засобів). Законопроект передбачає встановити, що виробництво (виготовлення) та реалізація лікарських засобів можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.

– У травні 2015 року за ініціативи Ірини Сисоєнко при Комітеті ВР України з питань охорони здоров’я створено робочу групу із розробки законопроекту «Про реабілітацію».

Інформатизація

– Створили Консультативну раду з питань інформатизації, задля об’єднання експертів, учасників ринку, влади з метою вивчення найкращих світових практик з цифрового суспільства та їх імплементації в законодавство України.

– Наполягли на проведені відкритого тендеру з продажу ліцензій на 3G, що дало змогу залучити в бюджет понад 10 млрд грн.

– Активно створюємо галузеве законодавство, зокрема з метою боротьби з нелегальним імпортом мобільних телефонів, впорядкування законодавства з користування радіочастотним ресурсом, створення більш чітких і адекватних важелів впливу задля запобігання вчиненню злочинів у сфері інформатизації та зв’язку та ін.

Наука і культура

Прийняли Закон “Про наукову і науково-технічну діяльність”, в якому закладено принципово важливі речі: створення Національної ради з питань розвитку науки та технологій, яка має стати майданчиком для спільної роботи кращих науковців та урядовців для вироблення стратегічних рішень у сфері науки. А також створення Національного фонду досліджень, який повинен стати дієвим та прозорим інструментом розподілу грантових коштів на основі незалежної експертизи. В Закон прийшли поняття, пов’язані з євроінтеграцією, удосконалені – без квотного принципу процедури обрання членів Національної ради та більш демократичне управління Фондом при одночасному застереженні конфлікту інтересів тощо.

– Забезпечили підвищення професійності та посилення самоврядності у сфері культури. Законопроект 2669-д, прийнятий за основу із скороченням строку підготовки – створює умови для призначення на посаду керівника найбільш професійного кандидата, якому довірятимуть як у фахових спільнотах, так і у громадянському суспільстві, стимулюють його чітко будувати плани та досягати максимальних результатів у розвитку закладу культури, а також формувати з художнім та артистичним складом на контактних умовах, що буде сприяти максимальній зацікавленості працівника в підвищенні продуктивності праці.

Міжнародна діяльність

– За рік роботи депутати фракції провели понад 100 зустрічей з представниками міжнародних організацій, посольств, представників урядів та парламентів іноземних держав, зокрема Фредерікою Могеріні, Мартіном Шульцом, Єнсом Столтенбергом.

– Олена Сотник постійний член делегації у ПАРЄ, де, серед іншого, разом із колегами з коаліції добилися продовження санкцій для делегації Російської Федерації у ПАРЄ.

– Сергій Кіраль зареєстрував motion у ПАРЄ щодо розблокування угоди про спільний авіаційний простір з Україною, який підтримали своїми підписами понад 20 делегатів з понад 10 країн, членів Ради Європи.

 

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини