Звільнення генерала Пушнякова – перший крок до очищення Генштабу, – Соболєв

Командувач сухопутних військ ЗСУ, генерал Анатолій Пушняков подав рапорт на звільнення, який був прийнятий міністром оборони України. Цю інформацію повідомив член фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв.

«Генерал Пушняков вірно служив Януковичу і підпадає під закон про очищення влади. Люстрації цього пана ми домагалися більше року. Люди з фронту боролися за його звільнення, тому що він відповідальний за котли, в які потрапила армія, починаючи з Іловайського”, – наглосив парламентар.

“Це є перший крок до очищення генерального штабу, обов’язково ці кроки треба продовжувати”, – підкреслив він.

Ситуацію прокоментував і народний депутат, член комітету з безпеки і оборони, Семен Семенченко: “Ми вітаємо звільнення таких генералів хоча б за власним бажанням, хоча за критеріями люстрації це було б більш чесно. Наступний крок для суспільства – побачити справи щодо котлів, у які потрапили військові, у суді”.

Нагадаємо, генерал Анатолій Пушняков у період з 10 травня 2012 року до 6 травня 2014-го Пушняков обіймав посаду начальника штабу – першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ, що є підставою для його звільнення у відповідності до норм закону про люстрацію. Після внесення змін до Закону “Про очищення влади”, завдяки яким Президент отримав право виводити з-під люстрації осіб вищого офіцерського складу, міністр оборони відкликав подання про звільнення генерала Пушнякова і звернувся з клопотанням про виведення його з-під люстрації. Комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони не прийняв рішення стосовно цього клопотання.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини