Зміни до Конституції вигідні перш за все Росії, – віце-спікер

Фракція «Об’єднання «Самопоміч»  дотримується позиції, що зміни до Конституції в частині децентралізації не відповідають інтересам України. Про це заявила віце-спікер Верховної Ради України, Оксана Сироїд.

“Очікування змін до Конституції є тривожним, їх проштовхують з такими зусиллями, які не обіцять нічого доброго. Очевидно, що ці зміни вигідні багатьом учасникам процесу, передовсім Росії. Росія почала цю війну тільки для того, щоб були введені зміни до Конституції, бо Росії потрібен контроль над Україною. Яким чином це зробити? Для чого завойовувати, окуповувати територію, тримати її адміністративно, якщо у XXI столітті владу можна захопити через своїх поплічників, агентуру, які можуть бути вибрані як представники органів місцевого самоврядування, і потім – як представники парламенту України. Це є від початку інспірований Москвою план, і ми опинилися його заручниками”, – повідомила віце-спікер.

“Наша позиція є послідовною, ми будемо голосувати проти і боротися для того, щоб ці зміни не були проголосовані. У спілкуванні з нашими міжнародними партнерами ми повідомляємо, що ці зміни можуть зруйнувати Україну, як державу”, – додала вона.

“Потрібно працювати над новими змінами. Ідеальним варіантом було б скасувати результати голосування 31 серпня, і повернутися до цього тексту. Відокремити пункт 18 перехідних положень, який стосується особливого статусу Донбасу, якби ми його не називали – а частину, яка стосується децентралізації, доопрацювати, для того, щоби вирівняти баланс влади в державі. За децентралізацію потрібно голосувати, але що ми маємо в цьому документі до децентралізації дуже далеке”, – наголосила Оксана Сироїд.

“Зміни до Конституції – це велика відповідальність. Не можна дозволяти писати нашу Конституцію за нас. Потрібно знайти формулу того, що важливо для України, і відстоювати її”, – підкреслила віце-спікер.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини