Збільшення тарифів на освітлення вулиць у 2.5 рази – це енергетичний рекет, – Войціцька

“Об’єднання Самопоміч” засуджує рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо підвищення вартості електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення. Про це на брифінгу у Верховній Раді України заявила народний депутат, член фракції “Об’єднання Самопоміч”, секретар комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, Вікторія Войціцька.

“Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, підвищила вартість електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення міст та селищ, майже у 2,5 рази. Це є абсурдом з точки зору енергетичної безпеки. Через те, що електроенергія виробляється цілодобово, а графік використання її є нерівномірним – у всьому світі стимулюється використання електроенергії вночі за рахунок пільгових тарифів. У Франції взагалі нульовий тариф на зовнішнє освітлення вулиць”, – наголосила вона.

“Замість стимуляції нічного споживання енергії, країну штовхають у темряву. Темні вулиці – це сплеск злочинності, аварії на дорогах та травматизм. Всі місцеві бюджети сформовані на основі ціни на освітлення, які у 2,5 рази нижче. Громади будуть змушені обирати з двох зол: або вимикати світло і стимулювати злочинність, або збільшувати видатки на освітлення у 2,5 рази, забираючи кошти з інших напрямків. Подібні рішення НКРЕКП вихолощують місцеві бюджети і послаблюють місцеве самоврядування”, – заявила парламентар.

“Це рішення є безглуздим з точки зору енергетичної безпеки і злочинним, тому що штовхає країну у темряву, в якій найкраще почувається криміналітет. «Самопоміч» ініціює судові позови на неправомірне та безпідставне рішення НКРЕКП. «Самопоміч» також звертає увагу Президента, який особисто формує НКРЕКП, що підпорядкований йому регулятор займається енергетичним рекетом”, – повідомила депутат.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(127) ["name"]=> string(20) "Енергетика" ["slug"]=> string(6) "energy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(127) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(14) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(127) ["category_count"]=> int(14) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(20) "Енергетика" ["category_nicename"]=> string(6) "energy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Енергетика