Заяви про патрулювання Широкіного спільно з ДНР є передвісником чергової здачі території, – «Самопоміч»

Заява депутатської фракції Об’єднання «Самопоміч» у ВР
щодо ймовірності спільного патрулювання Широкіного міліцейськими підрозділами України та ДНР

Як відомо, заступник керівника головного командного центру Генштабу ЗСУ генерал-майор ЗСУ Олександр Розмазнін оприлюднив інформацію про можливе спільне патрулювання Широкіного військовими ЗСУ та терористами з так званої ДНР.

Його заяви пролунали в такт з комюніке Єлісейського палацу від 24 липня 2015 року, в якому зазначено, що чотири лідери попросили спеціальну моніторингову місію ОБСЄ до 3 серпня знайти практичне рішення щодо виводу українських військових з Широкіного.

Незважаючи на заяви прес-служби Головного штабу щодо не правильної інтерпретації слів Розмазіна, з огляду на річний досвід проведення схожих заходів ми вважаємо, що ці заяви Розмазіна засвідчують існування ризику чергового відступу українського війська та подальшої здачі українських територій окупантам.

Хочемо нагадати, як 26 вересня 2014 року РНБО повідомила про початок діяльності робочої групи спільного центру з контролю та координації питань щодо припинення вогню та поетапної стабілізації лінії розмежування. Основним завданням цього центру було встановлення режиму тиші.

Першим об’єктом діяльності центру став донецький аеропорт, коли почали проводити спільні чергування на блокпостах. В українських бійців, які їхали на ротацію до аеропорту, проводили обшуки та дозволяли провозити дуже обмежену кількість боєприпасів, мотивуючи потребою дотримання тиші.

1 грудня 2014 року прес-центр АТО повідомив, що керівники спільного центру України та Росії домовилися про припинення вогню в районі ДАП. Ми всі знаємо, що сталося потім – аеропорт зруйнував і захопив ворог, і за це було заплачено кров’ю українських патріотів.

Наступного разу зазначений центр показав себе у Дебальцевому. 15 лютого 2015 року президент України в Генштабі ЗСУ дав наказ представнику України у спільному центрі контролю координації питань припинення вогню генерал-майору Розмазніну  разом з представниками місії ОБСЄ негайно вирушити в Дебальцеве, щоб забезпечити ефективний моніторинг і контроль режиму припинення вогню з обох сторін.

А вже 17 лютого, за повідомленням прес-центру АТО, у Дебальцевому точилися запеклі бої.

Центр працював «спільно», «тяжко» і «плідно», проте Дебальцеве захопив ворог.

Тепер ми бачимо аналогічну ситуацію щодо Широкіного і закликаємо вчитися на вже зроблених помилках. Дуже дорогих помилках, які коштували життя та здоров’я багатьом нашим воїнам, а державі – захоплених територій.

З огляду на зазначений трагічний досвід, ми категорично проти запровадження спільних з агресором патрулювань та спільного контролю за українською територією.

Водночас, розуміючи необхідність деескалації конфлікту та його мирного врегулювання, поділяючи відповідальність за долю України, пропонуємо президентові України разом віднайти той шлях, який призведе до досягнення мирної мети без ризику втрати територій.

Але для початку ефективної роботи у цьому напрямі маємо отримати відповіді на такі надважливі запитання:

1.  Як оцінюються ризики захоплення російсько-терористичними військами території с. Широкіне, враховуючи, що це стратегічно важлива висота? Який рівень цих ризиків?

2.  У разі поновлення бойових дій, якими засобами зможуть захистити українську землю військові на цій ділянці фронту, які наразі мають лише легке озброєння (автомати, кулемети) та не мають протитанкових засобів?

3.   Яким є зміст останніх перемовин у нормандському форматі, коли було прийнято рішення залишити Широкіне? Чия це була ініціатива? Які ще рішення прийнято під час цих перемовин?

Рік протистояння збройній агресії РФ показав достатньо трагічних уроків, щоб далі потурати ворогу, на шкоду державним інтересам України.

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13018 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини