Заява фракції «Самопоміч» щодо політичної кризи в країні

Політична криза не утворюються на порожньому місці. Причинами кризи є: ручне олігархічне управління політичними партіями, корупція та провали в пам’яті у політиків в частині обіцянок людям.

Проте Коаліція формально існує – зараз в Парламенті є 237 членів коаліції за інформацією від Голови Верховної Ради. Ця більшість має всі ресурси, аби запропонувати Президенту кандидатуру Прем’єр міністра.

Якщо залишки Коаліції матимуть труднощі з пошуком голосів, «Самопоміч» готова розглядати кандидатуру нового Прем’єр міністра, залишаючись в опозиції. Але передумовою голосування за новий Уряд має стати усунення причин політичної кризи та створення запобіжника від дочасних виборів.

«Самопоміч» пропонує простий рецепт виходу з кризи:
1) Добровільна відставка Прем’єра.
2) Закон про вибори народних депутатів за пропорційною системою з відкритими списками.
3) Новий склад ЦВК.
4) Відкритий конкурс на посаду Генерального прокурора.

1. ДОБРОВІЛЬНА ВІДСТАВКА ПРЕМ’ЄРА. Олігархічна система хоче «дотягнути» до осені та провести вибори восени за старим виборчим законом з традиційними гречаними щедротами. Щоб запобігти цьому – потрібно перезавантаження Уряду та новий закон про вибори.

2. ЗАКОН ПРО ВИБОРИ ЗА ПРОПОРЦІЙНОЮ СИСТЕМОЮ З ВІДКРИТИМИ СПИСКАМИ. «Самопоміч» стовідсотково поділяє позицію Президента України стосовно виборчої системи у версії від 01.08.2014, озвучену ним в інтерв’ю українським телеканалам: «Я маю своє абсолютно тверде переконання, який закон є оптимальним. Це пропорційна система з відкритими списками». Ми також абсолютно твердо переконані у оптимальності пропорційної системи з відкритими списками. І вважаємо запровадження такої виборчої системи ЄДИНИМ ДІЄВИМ ЗАПОБІЖНИКОМ ДОЧАСНИХ ВИБОРІВ. Усунення «гречаної» мажоритарки суттєво охолодить зацікавленість олігархів у виборчих перегонах.

3. НОВИЙ СКЛАД ЦВК. Центральна виборча комісія вже відпрацювала орден. Людям треба дати відпочити – незаконно експлуатувати фахівців з фальсифікацій виборів понад встановлений строк. Тому «Самопоміч» вимагає замінити склад ЦВК, як того вимагає закон.

4. ВІДКРИТИЙ КОНКУРС НА ПОСАДУ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА. Призначення Генерального прокурора за принципом особистої лояльності призводить до того, що Генеральний прокурор не виконує своїх функцій, а займається демонстрацією лояльності. За 2 роки не покарали вбивць Небесної сотні, не провели розслідування воєнних трагедій, не посадили жодного високопосадовця-корупціонера. «Самопоміч» вимагає публічного конкурсу для визначення кандидатури на посаду Генерального прокурора.

object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини