Зараз головне завдання захистити результати виборів під час підрахунку голосів, – Сотник

Відсутність адекватної реакції на порушення виборчого законодавства ще під час агітаційної кампанії призвела до значної кількості порушень – як з боку членів виборчих комісій, так і з боку учасників виборчого процесу.

Про це заявила депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олена Сотник під час брифінгу за результатами дня волевиявлення.

“Треба проводити рисочку під тим, що відбувалось сьогодні і тим, що відбувалось в попередні дні, це головним чином відсутність реакції правоохоронних органів. Відсутність цієї реакції призводить до такої кількості порушень. Це один із висновків, які ми маємо зробити”, – констатувала вона.

Також за її словами, багато порушень спровоковані недосконалістю закону про місцеві вибори.

“Закон приймався і удосконалювався поспіхом. Один приклад – контроль за бюлетнями є складним, вони не є пронумерованими, вони нумеруються від руки, по-друге, єдиний захист цих бюлетеней це певний відбиток, малюнок. Ми знаємо, що було дуже багато зловживань в саме у цій сфері, велика кількість неврахованих бюлетенів”, – зауважила депутат.

На її переконання, зараз, після закриття дільниць, має розпочатися основна боротьба.

“Спостерігачі і ті люди, які мають знаходитись під час підрахунку, дуже чітко мають слідкувати за тим, щоб не з’явилися або підкидні бюлетні, або щоб не були зіпсовані реальні результати цих виборів, тому основна мета з восьмої години – захистити реальне волевиявлення громадян”, – наголосила нардеп.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини