Занепад професійно-технічної освіти – результат непрофесійного управління урядом – Олег Березюк

Занепалий стан системи професійно-технічної освіти є результатом непродуманої урядової політики. Про це заявив народний депутат, голова фракції “Об’єднання Самопоміч” Олег Березюк, під час обговорення необхідності проведення Парламентських слухань з питань професійної освіти, як складової кваліфікованого кадрового потенціалу країни.

“Система професійно-технічної освіти не була розвалена вчора чи сьогодні. Вона успішно занепадала протягом останніх десятиріч. Чому? Тому що не звертали увагу на професійність і на технічність у нашій державі. Вона була нікому не потрібна, всі хотіли ставати юристами і економістами, ні економіки, але ні юриспруденції, ні економіки немає у цій країні. Те, що ми зараз робимо – ми гасимо пожежу непрофесійного управління урядом”, – заявив він.

Голова фракції також звернув увагу на особливості принципу фінансування професійно-технічної освіти.

“Ми вважаємо, що профтех освіта має фінансуватися з двох бюджетів: не зменшуючи фінансування державного, мати стимул з місецвих бюджетів. Потрібно виховувати в ПТУ тих фахівців, які потрібні містові, а не якомусь ефемерному державному плануванню. Місто повинно брати активну участь у вихованні і підтримці тих дітей, які йому потрібні на роботу. Тоді є подвійне фінансування, і держави яка надає базову підтримку галузі, і міста якому життєво необхідні ті діти, які повинні вчитися”, – наголосив він.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(93) ["name"]=> string(12) "Освіта" ["slug"]=> string(9) "education" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(93) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(6) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(93) ["category_count"]=> int(6) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Освіта" ["category_nicename"]=> string(9) "education" ["category_parent"]=> int(1) }
Освіта