Закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції легітимізує російських найманців, – віце-спікер

Аргументуючи потребою «продемонструвати виконання Мінських домовленостей», депутатів намагаються змусити закріпити в Конституції особливий статус Донбасу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

На її думку, Україні хочуть нав’язати особливий статус для територій, підконтрольних ДНР і ЛНР, лише для того, щоб це перестало бути війною, за яку мають нести відповідальність також ті країни, які гарантували Україні територіальну цілісність за Будапештським меморандумом.

«Світ хоче, щоб це стало “внутрішнім конфліктом”, тому що він втомився і хоче позбутися цієї вкрай незручної теми. І Кремль мріє, щоб для всього світу це стало “українською кризою”, бо від початку нав’язує світу історію про те, що немає російських військ на сході, немає найманців, немає “градів” та “буків”. Є лише купка “шахтарів” та “трактористів”, яких “Київ не чує”», – констатує вона.

Крім того, віце-спікер зазначає, що Кремль хоче, аби саме ці “відсутні” російські війська та найманці через свій особливий статус отримали перепустку до політичного процесу України і можливість впливати на зовнішню політику та фінансування з державного бюджету коштом українського народу.

«Текст таких змін до Конституції вже підготовлено в Адміністрації президента. Зараз він на розгляді в комітеті. Завтра буде запропонований на розгляд парламенту», – повідомляє депутат.

Вона підкреслила, що тиск на Україну стосовно внесення змін до Конституції – це заперечення права українського народу на самовизначення.
«Будь-який особливий статус для Донбасу у Конституції – це ЛЕГІТИМАЦІЯ російських військ та найманців на території України. А їхня інтеграція в українську політику – це не просто кінець європейських перспектив для України, це успіх плану Кремля і кінець Української держави», – наголошує Сироїд.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(14) ["name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["slug"]=> string(16) "decentralization" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(14) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(34) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(14) ["category_count"]=> int(34) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["category_nicename"]=> string(16) "decentralization" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Децентралізація влади