Закон щодо трансфертного ціноутворення не послаблює умов для олігархів, – Острікова

Ухвалений закон щодо трансфертного ціноутворення (№1861) не послаблює умов оподаткування для олігархів, але робить більш захищеним малий та середній бізнес. Про це повідомила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.

«Ухвалені сьогодні зміни вдосконалюють визначення терміну “пов’язані особи”, передбачають збільшення порогових показників для визнання операції контрольованою та виключення доходів пов’язаних осіб при розрахунку загального обсягу доходу платника податків», – констатувала вона.

Депутат зазначила, що сьогодні, ухваливши зміни, парламент виправив помилки, допущені урядом 28 грудня, коли поспіхом були запропоновані зміни до податкового і бюджетного кодексу.

«Ми усунули норми, що стосуються застосування трансфертного ціноутворення для нарахування ПДВ на внутрішніх операціях. Тобто трансфертне ціноутворення від сьогодні повністю поширюється тільки на транскордонні операції з пов’язаними нерезидентами або нерезидентами з низькоподаткових юрисдикцій», – зауважила Острікова.

Крім того, закон усуває дисбаланс у штрафних санкціях, відповідно до порушень.

«Ми виважено підійшли до цього питання і зробили штрафи пропорційними тим порушенням, які допускають платники. Тобто ми їх не знизили, а зробили адекватними», – наголосила нардеп.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини