Закон про вибори за відкритими списками – запобіжник дочасних виборів – Оксана Сироїд

Дочасні вибори можуть бути згубними для України. Їх не можна проводити за жодних обставин. Про це заявила віце-спікер українського парламенту Оксана Сироїд під час круглого столу “Реформа законодавства про парламентські вибори – на часі”.

Дострокові вибори можуть тільки погіршити якість українського парламенту, оскільки не приведуть до якісного оновлення політичної когорти. На думку Оксани Сироїд однією з передумов для цього є чинний сьогодні закон януковича про вибори за змішаною мажоритарно-пропорційною системою.

Якщо провести вибори за цим законом, вважає віце-спікер, то ми отримаємо в парламенті набагато більшу кількість колишніх політиків (в тому числі з оточення януковича і партії регіонів), аніж ми маємо сьогодні.

Україна потребує нового закону про вибори на основі пропорційної системи з відкритими списками. Проте, в учасників політичного процесу поки що немає бажання позбутися старого закону про вибори (хоча всі обіцяли це зробити людям). Він вигідний багатьом, бо дозволяє через гречку і адмінресурс проводити потрібних мажоритарників до парламенту. І яскравим прикладом тут є 205 округ у Чернігові.

На думку Оксани Сироїд, для того, щоб новий закон про вибори був прийнятий необхідний тиск з боку громадських організацій, медіа та міжнародних партнерів, які повинні нагадати всім учасникам політичного процесу, в тому числі Президенту, про їхні обіцянки під час і після Майдану.

Сьогодні вже дана «комнада» готуватися до виборів, можливо, восени. Новий закон про вибори на пропорційній системі з відкритими списками – дієвий запобіжник дострокових виборів, тому що політичним партіям буде потрібний тривалий час, щоб підготуватися до нової системи.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини