Закон про спецконфіскацію не виправить провальної роботи ГПУ і МВС, – Сотник

Закон про спецконфіскацію не виправить провальної роботи ГПУ та МВС, проте може призвести до ще більших зловживань у правоохоронних органах, та фінансових втрат для держави.

Таку думку висловила депутат фракції «Самопоміч» Олена Сотник, коментуючи можливість ухвалення законопроекту №3025 про спеціальну конфіскацію майна представників режиму Януковича та інших осіб, внесеного народними депутатами Тетяною Чорновол (НФ) та Олегом Барною (БПП).

«Законопроект не пропонує чітких процедур, якими мають керуватися органи влади та суди при розгляді клопотання про арешт чи конфіскацію. Законопроект містить єдиний критерій, за яким можна провести спецконфіскацію – це робота на певній посаді (від Президента і міністра до керівника обласної та міської адміністрації)”, – констатує депутат.

Вона зазначила, що відповідно до законопроекту, клопотання про спецконфіскацію подає до суду Генпрокурор, за зверненням свого заступника, або Міністра внутрішніх справ України чи Голови СБУ.

«Більше того, у законопроекті вказано, що Генпрокурор протягом 10 днів перевіряє наявність підстав для застосування спеціальної конфіскації майна осіб, зазначених у статті 1. А у ст.1 єдиною підставою для застосування «особливого режиму спеціальної конфіскації майна» є займання особою певної посади в певний період», – зазначає Сотник.

Вона наголосила, що ухвалення закону ризиковане і несе небезпеки.

«По-перше під дію закону може потрапити будь-хто за вказівною Генпрокурора, а по-друге – він дасть змогу легалізувати активи Януковича через рішення Міжнародного суду, зі штрафом для України. Адже пропонований законопроектом механізм не відповідає світовій практиці спеціальної конфіскації. І конфісковане на його підставі майно можна буде легко повернути, тим самим легалізувавши його через міжнародний суд, і при тому, стягнувши штраф з держави», – повідомила вона.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини