Закон про спецконфіскацію легалізує награбовані капітали Януковича, – Олена Сотник

Хтось заробить на перепродажу “євробондів” України з дисконтом, а держава понесе збитки двічі. Прийняття корупційного антиконституційного законопроекту про спецконфіскацію №4057 може стати схемою для легалізації награбованого Януковичем та Ко, розповіла народний депутат фракції Самопоміч Олена Сотник тижневику Дзеркало Тижня.

Депутат звертає увагу на те, що в законі нема прізвища Януковича чи його співучасників та він розповсюджується на будь-кого. Крім того, конфіскація запроваджується ще до винесення вироків та без доведення вини, про покладання тягаря доказування на особу” (за версією генеральної прокуратури саме такі поправки будуть внесені до 2 читання).

Cотник переконана, що рішення українських судів, прийняті на підставі цього закону, не будуть визнані іноземними юрисдикціями та мають всі шанси бути скасованими в Європейському суді по правам людини.

“Негативне рішення ЄСПЛ означає: повернення Україною всього стягнутого, виплата додаткових компенсацій та міжнародні звинувачення в не правових репресивних методах. А це ніщо інше, як легалізація для Януковича раніше награбованого”, – зазначила депутат.

“Автори законопроекту не приховують, що головна мішень – це боргові цінні папери України, так звані “євробонди” на суму близько 1,5 мільярди доларів. Запевняють, що саме завдяки ним наповнять бюджет. Проте, це не відповідає дійсності, бо цінні папери не є грошима, – їх можна або спробувати продати, або погасити, чим зменшити державний борг України”, – додала Сотник .

Депутат підозрює, що цінні папери можуть продати зі значним дисконтом, а пізніше державі доведеться погасити повну суму по борговим цінним паперам новому власнику. А за умов програшу в суді іноземної юрисдикції, ще й повернути повний еквівалент вартості цінних паперів тому, у кого їх конфіскувала. Таким чином, держава понесе збитки двічі – сплатить за погашення зобов’язань по цінним паперам та компенсацію всього, що незаконно конфіскувала, резюмувала Сотник.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика