Закон про префектів запроваджує інститут «цезарів» на місцях, – Сидорович

Запропонований депутатам законопроект про префектів закладе фундамент для створення нової касти напівбогів.

Про це заявив депутат фракції «Самопоміч», член Конституційної комісії Руслан Сидорович.

«Як додаток до запропонованих змін до Конституції Мінрегіонбуд готує для внесення в Парламент проект закону про префектів. Відповідно до цього документу префектам пропонується надати повноваження, про які не мріяли і князі, законопроект ставить виконавчу владу та місцеве самоврядування у пряму залежність від них», – констатує депутат.

Зокрема, він зазначив, що префектам надається повноваження загального нагляду, право зупиняти рішення органу місцевого самоврядування, і управляти коштами держпрограм місцевих рад, погоджувати усі кадрові призначення та звільнення включно з силовим блоком.

Натомість місцеві ради більше не матимуть повноважень висловлювати недовіру і звільняти префекта (зараз місцева рада може 2/3 голосів висловити недовіру, наслідком якої є відставка очільника ОДА чи РДА).

«Префекта призначатиме Президент за поданням КМУ. Проте Президент може не затвердити поданої Кабміном кандидатури, і вимагати внесення іншої, скільки завгодно разів. Звільняє його теж Президент за поданням Уряду», – констатує депутат.

Ще одним нонсенсом, є об’єднання Київської міської та Київської обласної префектури, що по суті є порушенням Конституції.

Крім того, за словами нардепа, у законі вказано, що зазначений у ньому перелік повноважень префектів не є вичерпним, і може бути доповнений галузевими законами.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини