Закон №2757 передовсім зачепить не олігархів, а малий та середній бізнес, – Сидорович

Фракція Об’єднання «Самопоміч» не підтримала проекту закону №2757 (щодо зменшення кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю), оскільки він несе загрозу не для олігархів, а передусім для малого та середнього бізнесу.

Про це повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», член Комітету з питань правової політики Руслан Сидорович.

«Треба чітко розмежовувати акціонерні товариства, які здебільшого контролюються олігархами, та товариства з обмеженою відповідальністю, які є найпоширенішою формою об’єднання для представників малого та середнього бізнесу», – наголосив він.

Нардеп зазначив, що чинна зараз норма щодо 60% кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю захищає міноритаріїв. А зменшення кворуму до 50% для ТОВ, як передбачає законопроект №2757, може привести до масових рейдерських атак на підприємців.

«Як приклад – так званий закон про “Укрнафту”, який ми відстоювали. Він стосується кворуму для акціонерних товариств і він направлений саме на деолігархізацію. Основною метою його було дати можливість державі отримати свої гроші, які замість того, щоб у час війни спрямовувати у держбюджет, осідають на рахунках власників-олігархів», – пояснює нардеп.

Крім того, у фракції мали застереження щодо часових меж перехідних положень.

«Законопроект визначає три місяці для переходу на нові правила. Цього надто мало, аби підприємці могли фізично організувати переоформлення документів», – наголошує Сидорович.

З огляду на це фракція вирішила утриматися при розгляді законопроекту в залі.

«Якщо ми кажемо про те, що саме малий та середній бізнес має стати основою економіки країни – ми не маємо ускладнювати йому життя, включаючи зелене світло для рейдерів», – зазначив депутат.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини