Якщо набуде чинності закон про амністію, «індульгенцію» може отримати навіть начальник Генштабу РФ, – Семенченко

Якщо Верховна Рада прийме зміни до Конституції для забезпечення виборів на окупованих територіях, то наступним кроком стане поголовна амністія російських військових і сепаратистів. Про це заявив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Семен Семенченко. 

За словами нардепа, уже зараз міжнародні партнери говорять про важливість проведення виборів на окупованих територіях разом з усеукраїнськими місцевими виборами, тобто 25 жовтня. І необхідною умовою проведення таких виборів є амністія.

«Усі замовчують, що цинічною умовою проведення місцевих виборів на Донбасі є амністія важких злочинців. Це жорстка вимога пункту №5 Мінських угод, і відповідні кроки вже зроблено! Мається на увазі так званий закон про амністію (законопроект №5082 від 16.09.2014)», – зауважив нардеп.

Семенченко наголосив, що, відповідно до закону про амністію, пробачаються такі тяжкі злочини, як фінансування тероризму, розв’язування та проведення війни, тортури, захоплення в заручники, мародерство, використання найманців у збройних конфліктах, а також насильство над людьми у районі бойових дій, незаконна переправа осіб через кордон.

«Для прикладу – начальник Генштабу Російської Федерації Валерій Герасимов, якому пред’явлено звинувачення за статтею 437 КК України (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Після підписання цього закону навіть він може бути амністований. А він, нагадаю, один з обвинувачених в Іловайській трагедії, згаданий військовою прокуратурою на брифінгу», – пояснює депутат.

Якщо закон про амністію окремих осіб набуде чинності у нинішньому вигляді, депутати фракції Об’єднання «Самопоміч» будуть вносити відповідний законопроект, який не дозволить уникнути відповідальності тим людям, які здійснювали тяжкі злочини, – наголосив Семен Семенченко.

Детальніше

Семен Семенченко
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини