Виступ голови фракції “Об’єднання Самопоміч” Олега Березюка під час Українського тижня у Європейському Парламенті

Ми знаходимося тут, щоби презентувати Україну як демократичну державу, яка проходить перехідний період розвитку, як європейську країну з європейськими традиціями.

Ми є частиною сім’ї європейських народів, і завжди нею були. Але у нашій історії був період, коли нас відірвали від цієї сім’ї – це період радянської та російської окупації.

Ми живемо у Європі, але роками і сторіччями ми знаходились на кордоні між західною демократією та східним деспотизмом. Це непросто – жити на кордоні. Нас штовхають вперед і назад. Ми пам’ятаємо 1919 рік, 1941, 1945… Боротьба за демократію коштувала нам кривавих сторінок історії, десятки мільйонів жертв.

Зараз ми живемо не просто на кордоні, ми на передовій. Схід України – це передова боротьби західної демократії із східним деспотизмом.
Друзі, відбувається не просто конфлікт на сході України, це російська агресія і окупація української території. Ми говоримо це Європі прямо.

Але ми демократична країна, і ми побудуємо інституційну державу, щоб покращити рівень життя наших людей. Зараз ми переживаємо не політичну кризу, а кризу якості життя, і кращі інституції зможуть її подолати. Те, що ми зараз в Україні називаємо політичною кризою, є періодом інституційного розвитку, і ми знаємо як через нього пройти.

Ми маємо змінити уряд на такий, що викликає довіру, ми маємо змінити генерального прокурора, змінити ЦВК, щоб боротися з політичною корупцією під час виборів, а також змінити наше виборче законодавство, щоб зробити його більш прозорим, прогресивним і відповідним до європейських цінностей.

Президент Кокс об’єднав нас навколо адміністративних та політичних цінностей, які можуть зробити Україну кращою, без політичних заяв.
Дякую за те, що зпросили нас. Прийміть же нас у свою європейську сім’ю.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини