Видатки бюджету мають бути відкритими для громадськості, – Соболєв

Комітет з питань запобігання та протидії корупції не зможе зробити своїх висновків щодо бюджету без аналізу конкретних видатків, закладених урядом. Про це на засіданні Погоджувальної ради заявив голова комітету, член фракції «Об ‘єднання «Самопоміч», Єгор Соболєв.

“Ми не зможемо оцінити корупціогенність бюджету, якщо ми не побачимо всіх видатків. Не статті видатків – а саме всі видатки: те, що називається паспорти бюджетних програм. Ми звернулися до уряду з проханням надати цю інформацію. Найкраще було б її оприлюднити на сайті Кабміну – тоді б не тільки наш комітет, а й вся країна могла би проаналізувати, чи варті затвердження всі заплановані урядом витрати”, – пояснив нардеп.

“Це в інтересах всіх громадян – подивитись до кожного видатку, за що нам пропонують проголосувати при розподіленні грошей платників податків. Без цього затверджувати бюджет безвідповідально. Якщо ми почистимо сумнівні витрати, у міжнародних організацій можна буде не позичати”, – наголосив парламентар.

Також депутат закликав Парламент показати приклад виконання закону про прозорість використання публічних коштів (№0949) та відкрити витрати Верховної Ради для громадськості.

“Давайте покажемо гарний приклад і почнемо оприлюднювати видатки за принципом – кожна зроблена платіжка в інтернет”, – закликав він.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини