Всі, хто намагався зробити з української Конституції «дишло», зазнали поразки, – Березюк

Фракція «Самопомочі» обговорила з експертами зміни до Конституції у частині судової реформи і прав людини.

Як зазначив голова фракції Олег Березюк, експерти зійшлися у думці, що творцям запропонованих змін треба далі працювати над ними.

«Під час зустрічі практично не відбулось дискусії, через те, що більшість експертів поділяють одні і ті ж думки, що запропоновані нам для розгляду зміни є настільки слабкі та недосконалі, що їх неможна голосувати зараз», – констатував він.

Депутат наголосив, що сирими змінами не можна знецінювати основний закон держави, і запропонував запозичити практику, коли одне скликання парламенту напрацьовує зміни, а інше їх розглядає.

«Конституція точно не дишло, і двома Майданами доведено, що той, хто хоче зробити з неї дишло, приречений на поразку», – констатував він.

Також нардеп зауважив, що існує ризик, що проектом змін до Конституції у частині прав людини буде відволікатися увага від змін у частині децентралізації.

«Навіть під час сьогоднішнього обговорення, коли мова зайшла за цей розділ, де записані відверті нісенітниці – зал емоційно відреагував на них. На це розраховують і маніпулянти, які вносять ці речі, щоб відвернути увагу від усього іншого», – зазнавив парламентар.

Щодо готовності фракції підтримувати зміни у частині децентралізації, він зазначив, що фракція “Об’єднання “Самопоміч” з великою часткою ймовірності не голосуватиме за законопроект у першому читанні.

Березюк нагадав, що при направлення даного законопроекту до Конституційного суду фракція “Самопоміч” вирішила голосувати проти.

“Так нічого і не змінилося. Я не приймаю рішення за фракцію – але очевидно, що у депутатів буде така ж позиція”, – сказав він.

фото з сайту www.tOrange.biz

Олег Березюк
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа