Віце-спікер розповіла про те, які порушення виборчого законодавства фіксуються по країні

Порушення виборчого законодавства фіксуються спостерігачами по всій країні.

Про це під час брифінгу повідомила віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд.

“Це порушання, які стосуються невчасності відкриття дільниць. Були невчасно відкриті дільниці у цілій низці міст України. Крім того, мали місце такі порушення, які стосувалися недопуску спостегірачів до ДВК. Це стосувалося таких міст як Харків, Чернівці, Тячів, Шостка”, – констатувала вона.

Вона повідомила, що були й порушення, які стосувалися технічної підготовки до волевиявлення.

“В Харкові, наприклад, на одній із дільниць була викрадена печатка. В Сумській області на семи дільницях не було кабінок для голосування. Не опломбовані скриньки були виявлені у Харкові, Хмельницькій області, Херсоні, Чернівцях, Тернополі, Полтаві, Вінниці, Іллічівську та інших містах”, – зазначила Віце-спікер.

Окрім того, за її словами, були також зафіксовані факти порушення таємниці голосування, зокрема винесення бюлетенів або фотографування бюлетенів із позначками, за кого був відданий голос.

“Також зафіксовані порушення повязані з внесення змін до списку виборців в день глосування, такі випадки були поширені в Харкові та Херсоні. Були порушення порядку видачі та знищення зіпсованих бюлетенів знову ж таки у Харкові, а також в Чернівцях”, – каже депутат.

Також зафіксовані так званні “каруселі”, а в Житомирі спостерігався організований завіз виборців на дільниці.

“Крім Житомира такі порушення мали місце у Харкові, Харківській області, Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Словянску, Ужгороді, Запоріжжі. Також протягом виборчого процесу здійснюється прямий і непрямий підкуп виборців в день глоосування, зокрема в Запоріжжі було помічено жінку, яка ставила відмітки в списках і видавала гроші людям, які голосували. Крім Запоріжжя такі факти зафіксовані в інших містах”, – зуаважила Сироїд.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини