Відкритий лист Генеральному прокурору України п. Юрію Луценку

Шановний Юрію Віталійовичу!

Два з половиною роки тому українці вийшли на вулиці, щоб сказати «ні» кривавому та злочинному режиму Януковича. Вийшли, щоб стати вільними і перемогли, будучи беззбройними. Завдяки Революції Гідності в України з’явився шанс стати по-справжньому незалежною і вільною країною. За цю свободу віддали свої життя Небесна сотня і тисячі українських воїнів на фронті. Наслідком агресії Росії стали понад десять тисяч убитих мирних українських громадян та мільйони біженців, яких війна позбавила рідного дому.

Саме тому неможливо без огиди спостерігати безкарність тих, хто направляв «тітушок»  бити до смерті майданівців в Харкові і Києві, хто під російськими триколорами закликав до Харкова «русскую весну». Люди, які намагалися привести війну до Харкова, зараз відчувають себе не просто безкарно, а керують містом, продовжують безсоромно «розпилювати» міський бюджет і вдають з себе мало не «рятівників» та «совість нації». Я кажу насамперед про мера Харкова – Геннадія Кернеса.

Оговтавшись від переляку після перемоги Революції Гідності, поразки «русской весны» в Харкові та втечі своїх партнерів-терористів з «Оплоту», Геннадій Кернес продовжує  «рулить» і «решать», як звик за часів Януковича. Знову немає доступу до інформації про витрати міського бюджету, бюджетні кошти «розподіляються» між особливо наближеними бізнесменами, у тому числі тими, хто веде бізнес в окупованому Криму. Знову в бік політичних опонентів лунають хамство та погрози. Вибори знову брутально фальсифікуються. Комунальні ЗМІ перетворені на рупор брудної пропаганди проти демократичних сил у кращих традиціях режиму Януковича, при цьому вони спокійно  цитують видання сепаратистів та поплічників окупантів з так званих ДНР/ЛНР. Декомунізація перетворена на фарс. Не здивуюся, якщо незабаром Кернес буде знову забороняти мітинги демократичних партій в місті або перегороджувати трамваями й тролейбусами вулиці, як це було в часи Євромайдану.

Попри очевидні факти, не розслідується навіть десята частина злочинів, скоєних Кернесом та його поплічниками. Можливо, в декого з представників влади політична доцільність взяла гору над совістю та необхідністю дотримуватися законів, через що було укладено «договорняки» з людьми на кшталт Кернеса.

Шановний Юрію Віталійовичу! Я вірю, що у вас вистачить волі змусити, саме змусити, прокуратуру провести повне і неупереджене розслідування злочинів проти України  Януковича та його кліки і, зокрема, його поплічника Геннадія Кернеса. Я вірю, що життя кожного євромайданівця, життя харків’янина Євгена Котляра або дніпрянина Сергія Нігояна, вченого Ігоря Толмачова та школяра Данила Дідика для Вас цінніші за будь-яку політичну доцільність. Залишити безкарними людей, які фактично є вбивцями та насильниками – це зрада не лише Небесної Сотні. Це – зрада усіх поколінь борців за незалежність України. Я впевнений, що Ви не допустите безкарності для сучасних «косіорів» і «чубарів».

Багато що можна списати на час становлення, на воєнний час, на «не розхитуйте човен». Але пам’ять загиблих за нашу свободу – свята. Ми всі їхні боржники. Чесне розслідування злочинів часів Януковича – це найменше, що ми зобов’язані зробити для них.

З повагою, Роман Семенуха

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті