Урядовий проект бюджету грабує місцеве самоврядування, – Березюк

Проект бюджету на наступний рік, представлений урядом, значно зменшує надходження до бюджетів органів місцевого самоврядування. Про це на засіданні Погоджувальної ради заявив голова фракції «Об’єднаня «Самопоміч» Олег Березюк.

“В Україні було проголошено курс на децентралізацію. Але ми бачимо, що політичні заяви є, а реальної децентралізації не має. Навпаки, держава спрямувала зусилля на “повзучу” централізацію – підтвердженням цього є проект бюджету 2016 року запропонований урядом, який передбачає як приховану, так і пряму централізацію витрат”, – пояснив народний депутат.

“Минулого року ми прийняли дуже якісні реформаторські закони, які збільшили надходження до місцевих бюджетів більше ніж на 25 млдр грн. Цього року уряд пропонує прийняти державний бюджет, який забирає у місцевого самоврядування більше 36 млрд грн. Тобто ми не просто повертаємось до минулого року – ми грабуємо місцеве самоврядування в прямий спосіб. Це недопустимо”, – підкреслив парламентар.

Крім того, прийняття бюджету вимагає перегляду витрат, закладених урядом у проекті, постатейно.

“Ми не будемо доторкатися до цього бюджету в залі без пояснення закладених витратпо кожній статті. Ми можемо там знайти до 100 млрд грн не ефективних витрат, або витрат, які не потрібні”, – зазначив Березюк.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини