Уряд пропонує зобов’язати громадян самим укладати договори на постачання та транспортування газу, – Бабак

Підзаконними актами до ухваленого в квітні закону «Про ринок газу» пропонується, щоб кожний споживач сам укладав договори на поставку газу із газопостачальним підприємством та на його транспортування з оператором газорозподільчих мереж.

Крім того, у багатоквартирному будинку планується окреме виділення послуги обслуговування внутрішньо-будинкових мереж газопостачання.

Про це повідомила депутат фракції «Самопоміч» Альона Бабак, за підсумками обговорення ризиків від впровадження нового закону з головою НКРЕКП Дмитром Вовком.

На думку нардепа, такі нововведення перевантажать кінцевого споживача газу кількістю договорів.

“Чи готові власники квартир індивідуально виступати в ролі замовників послуг з транспортування газу розподільчими мережами? І чи слід вважати договір на обслуговування внутрішньо-будинкових мереж третім обов’язковим договором в такому будинку? На нашу думку варто розглянути інший можливий варіант, щоб у споживача було право і можливість вибирати – самостійно укладами договір на транспортування газорозподільчими мережами, чи наділити таким правом постачальника газу, який би забезпечував споживачу контроль якісного виконання умов договору та поставку власне самого газу”, – зазначає Бабак.

Щодо обслуговування внутрішньо-будинкових мереж газопостачання, у «Самопомочі» вважають, що цей договір має укладатися не окремо з кожним власником квартири, а від усього будинку уповноваженою особою.

“Але в урядовому законопроекті № 3072 про це поки вичерпно не сказано, тому необхідно додаткове обговорення та визначення моделі відносин таким чном, щоб убезпечити кінцевих споживачів”, – зазначила вона.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини